AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1-12 Eylül Okullarda eTwinning Tanıtım Günleri...

eTwinning faaliyetlerinin daha yaygın ve etkin hale getirilmesi amacıyla Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Biriminin organize ettiği ‘ 1-15 Eylül eTwinningTanıtım Günleri’kapsamında toplamda 42 okulda öğretmenlerimize01/09/2014 – 12/09/2014 tarihleri arasında bilgilendirme seminerleri düzenlendi.
1-12 Eylül Okullarda eTwinning Tanıtım Günleri...

eTwinningeTwinningeTwinningeTwinningeTwinningeTwinningİl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi’nden Bahri TURUNÇ ve Pınar DEMİR tarafından tüm branşlardan yaklaşık 700 öğretmenimize ulaşılan seminerlerde ziyaret edilen okullardaki bütün öğretmenlerin  Avrupa’daki okullar için okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan,iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak için, öğretmenlere yönelik bir platform sunan  eTwinningportalına  kaydı sağlandı. Her okulun en az bir eTwinningprojesihazırlaması ve bunun Sene başı Öğretmeler Kurulu Toplantılarında gündem maddesi haline getirmelerinin istendiği seminerlere özellikle branş öğretmenleri tarafından ilgi büyüktü.

 Strateji Geliştirme Birimi’nden Bahri TURUNÇ ‘’ Bu bilgilendirme toplantılarındaki amacımız öğretmenlerimize eTwinning projelerinin öğretmen ve öğrencilere katkıları hakkında farkındalık sağlamaktır. Daha sonraki tarihlerde her okuldan belirlenen eTwinning okul koordinatörlerine ve ilgili öğretmenlerimize eTwinning ile ilgili hizmet içi eğitimlerin Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi tarafından düzenleneceğini’’ belirtti.

Seminerlerin kapanış toplantısında Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Muammer DEMİRCAN ‘’ ilimizin 2014 Yılı Teklif Çağrısı Erasmus Plus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Proje Başvuru Sonuçlarında 5. sıraya yerleşmiştir. Aynı başarıyı eTwinning projelerinde deyakalamak için Strateji Geliştirme Birimi olarak çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz’’ dedi.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.