AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. Sınıf Öğrencilerine Kişisel Gelişim Semineri Verildi

Müdürlüğümüz AR-GE Biriminin organize ettiği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan seminerler sona erdi.
12. Sınıf Öğrencilerine Kişisel Gelişim Semineri Verildi

Seminerlere İl Merkezindeki 23 Ortaöğretim Kurumumuzdan 1944 son sınıf öğrencisi katıldı."Meslek Seçimi, Geleceğin Meslekleri, Kariyer Planlama Ve Seçimi" konulu seminer, 19-20-21 ve 22 Ocak 2015 tarihlerinde toplam 15 oturumla İstanbul Aydın Üniversitesi Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet EKİNCİ tarafından verilmiştir. 

Öğrencilerimiz 15 Mart 2015 tarihinde girecekleri YGS öncesi durumları, geleceğe yönelik planları ve meslek seçimleri gibi konularda bilgilendirildi. Ülkemizde işsizlik oranının yüksek olduğu ve bu oranının önemli bir bölümünün üniversite mezunu olduğu belirtildi. Buna karşılık bazı alanlarda ise çalışacak üniversite mezunu bulunamadığı söylendi. Bu durumun değişebilmesi için gençlerin önce meslek seçimi yapmaları önerildi. YGS ve LYS sınavlarından alınacak puanların üniversite seçmede kullanılmalıdır. Örneğin öğrenci Mühendis olacaksa tüm tercihleri mühendislik üzerine olmalı ve üniversite sıralaması yapmalıdır. 

Seminerler 19 Ocak Pazartesi günü Afyon Lisesi, E.M. Özdilek M.T.A.L., Kamil Miras Anadolu Lisesi, Ahi Evran M.T.A.L. ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi Konferans salonlarında, 20 Ocak Salı günü Merkez M.T.A.L., Gazi M.T.A.L. ve Hattat A.K. Kül.ve San.Mer.Kon.Salonlarında, 21 Ocak Çarşamba günü Anadolu İmam H.L., S. Demirel Fen Lisesi ve Osmangazi Anadolu Lisesi Konferans salonlarında, 22 Ocak Perşembe günü Kocatepe Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım M.T.A.L. ve Afyon Lisesi Konferans salonlarında yapılmıştır.

Seminerin Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesindeki seansına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’da katılmış olup öğrencilere sınavlarda ve meslek seçimlerinde başarılar dilemiş ve Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet EKİNCİ’ye teşekkür etmiştir.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.