AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Ahde Vefa Bisiklet Turu2019-2 Projesi Kapsamında Yollara Çıkan Bisikletli Öğretmenlerimiz Afyonkarahisar'da...

15 Temmuz Ahde Vefa Bisiklet Turu2019-2 Projesi Kapsamında Yollara Çıkan Bisikletli Öğretmenlerimiz Afyonkarahisar'da...

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Konya'dan İstanbul'a kadar pedal çevirecek olan öğretmenler, yolculuğun beşinci gününde Afyonkarahisar'a ulaşarak  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ı ziyaret etti. 15 Temmuz şehitlerimiz için 1100 km pedal çevirecek öğretmenlerimiz ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a plaket takdim etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Konya'dan İstanbul'a kadar pedal çevirmek üzere yola çıkan Selçuklu Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulu öğretmenleri Alper CAN, Hakan ARIKAN ve Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlkokulu Öğretmeni Selim Ecevit ŞEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Şube Müdürümüz A.Fevzi ÖZDEMİR  ile birlikte ilimiz nüfusuna kayıtlı  Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mete SARAÇ'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

Ardından üç eğitim neferimize Afyonkarahisar şehitliğinde de eşlik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğretmenlerimizle birlikte şehitlik ziyaretinde bulundu. Şehitlik ziyareti sonrasında Afyonkarahisar meydanında basın açıklamaları yapıldı. Basın açıklamalarında İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelimiz de hazır bulundu.

Açıklama yapan öğretmenlerimiz; "Bizler öğretmeniz, asli görevimiz ders vermek. Bu sefer dersimizi sınıfta değil, 15 Temmuz şehitlerimizi unutmadığımızı anlatmak için 15 Temmuz'un simge mekânı Şehitler Köprüsü'ne kadar pedal çevirerek vereceğiz" diyerek hain 15 Temmuz saldırılarını kınadılar. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 'a teşekkür ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptığı basın açıklamasında; "Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile yüce Türk Milleti sokaklara inip bu hain saldırıyı bertaraf etmiştir. Tüm dünyaya bağımsızlık, vatan, demokrasi ve bayrak konularında unutulmayacak dersler vermiştir.15 Temmuzu bizlere unutturmamak adına yollara düşen öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum. Hayırlı yolculuklar diliyorum" dedi.

Öğretmenlerimizin Afyonkarahisar şehir turu yapmalarıyla program sona erdi.

10-07-201910-07-201910-07-201910-07-201910-07-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.