AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitleri Anısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehitliğimizi ve Şehit Ailemizi Ziyaret Etti...

15 Temmuz Şehitleri Anısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Şehitliğimizi ve Şehit Ailemizi Ziyaret Etti...

"15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu" için Konya’dan  İstanbul’a, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar pedal çevirecek öğretmenler Afyonkarahisar’da mola verdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Ahde Vefa Bisiklet Turu katılımcıları  Şube Müdürümüz Hikmet TUNCER ile birlikte Şehit Sami ÇİFCİ’nin ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlikte müdürlüğümüzce program düzenlendi. Osmangazi Anadolu Lisesinin hazırladığı Şehitleri Anma Programında şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Kutlu bir yolculuğa çıktıklarını ifade eden öğretmenler, yol boyunca uğradıkları  her noktada şehitlikleri ve şehit ailelerini ziyaret edip selam ileteceklerini belirtti.

Öğretmenleri karşılayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,

“Tarihin kaydettiği o geceyi unutmamak ve unutturmamak adına çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize en doğru şekilde aktarılması için ülke genelinde özellikle 15 Temmuz’un sene-i devriyesinin çok yaklaştığı şu günlerde çeşitli etkinlikler devam ediyor. 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Ahde Vefa Bisiklet Turu da bu vefa gösterilerinden bir tanesi. Konya’dan başlayan ve 15 Temmuz günü İstanbul´da, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü´nde sonlanacak olan Bisiklet Vefa Turu´nu İlimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bisiklet Vefa Turu’na katılan ve bu sıcak havada pedal çeviren tüm öğretmenlerimiz ile projeye emek harcayan katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. “ diyerek sözlerine son verdi.

10-07-201810-07-201810-07-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.