AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü Afyon Lisesi Konferans Salonunda Yapıldı...

18 Mart Şehitleri Anma Günü Afyon Lisesi Konferans Salonunda Yapıldı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü Afyon Lisesi Konferans Salonunda Yapıldı...

         18 Mart Şehitler Günü Anma etkinlikleri kapsamında Afyon Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen anma programı Afyon Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. Törene Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM, Milletvekili, İkmal ve Garnizon Komutanı, Belediye Başkan Vekili, Cumhuriyet Başsavcısı ,İl Milli Eğitim Müdürü, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit aileleri ile askeri ve mülki amirler katıldı.

 

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende sırasıyla Afyon Lisesi Müdürü Turgay BİNGÜL ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail KUMARTAŞLI tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

 

         Konuşmaların ardından Afyon Lisesi Müdür Yardımcısı Aydın ÖZDEMİR ‘‘Zulmü Alkışlayamam’’ isimli şiiri okudu. Ütğm. Mesut BİLGİN Çanakkale Savaşının Askeri yönünü misafirlere aktardı. Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Çanakkale ile ilgili keman dinletisi sundu. Duygu dolu anların yaşandığı programda, anaların evlatlarını gözlerini kırpmadan askere gönderişini ve bir annenin evladını seve seve vatanına kurban edişini anlatan bir tiyatro gösterisi öğrencilerimiz tarafından sahnelendi. Halk oyunu gösterisinin ardından öğrencilerimizin hazırladığı şiir dinletisi ve okul korosu misafirlerin beğenisine sunuldu.

 

 

        Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM ve beraberindeki protokol üyelerinin 18 Mart Şehitler Günü Anma etkinliklerinde görev alan öğretmen, öğrenci ve idarecilerle  hatıra fotoğrafı çektirmesiyle tören sonlandırıldı.

20-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.