AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1.Ulusal Gastronomi, Turizm Festivali ve 2.Ulusal Kat Hizmetleri Yarışması İlimizde Yapıldı...

1.Ulusal Gastronomi, Turizm Festivali ve 2.Ulusal Kat Hizmetleri Yarışması İlimizde Yapıldı...

16-17-18 Mart 2018 tarihlerinde ilimizde yapılan festival kapsamında 35 ilimizden; 280 öğrenci Yiyecek İçecek Hizmetleri alanından, 114 öğrenci Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanından olmak üzere toplam 394 öğrenci yarışmalara katıldı.

Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa TUTULMAZ, Afyonkarahisar Milletvekilleri Sayın Ali ÖZKAYA, Sayın Hatice Dudu ÖZKAL, Belediye Başkanı Sayın Burhanettin ÇOBAN, Vali Yardımcısı Sayın Erhan GÜNAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sayın Mehmet TANIR, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Sayın Yunus TORTOP, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Sayın Zekai İNAN, TAŞPAKON Başkanı Sayın Gökhan TUFAN ve dernek üyeleri programa katıldı.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle, Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile TAŞPAKON işbirliği ile organizasyonu gerçekleştirilen Gastronomi ve Turizm Festivalinin açılışı Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa TUTULMAZ’ın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Açılış programını takiben yarışmalara geçilmiş; aynı anda hem mutfak yarışmaları hem de kat hizmetleri yarışmaları yapıldı. Kat hizmetleri yarışmalarında festivalin ilk günü Lise kategorisinde diğer illerden gelen öğrenciler, ikinci gününde ise Oteller kategorisinde ilimizde faaliyet gösteren otellerin kat hizmetleri personelleri ekip olarak yarıştı.

Yarışmaların ardından Kat hizmetleri alanında dereceye giren okul ve otel ekiplerine;  kupaları, madalyaları ve katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tarafından takdim edildi. Festival katılımcılarla çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.