AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık...

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar saat 9:00’ da İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Kocatepe Atatürk Anıtına çelenk sunumlarıyla başladı. Ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Prof. Dr. Veysel EROĞLU Kapalı Spor Salonu’ nda çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan törene Sayın Valimiz  Mustafa TUTULMAZ ‘ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir ŞAN, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK,  İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Sevgili  Çocuklar,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sizlere hediye edilmiş en büyük ve çok önemli bir bayramdır. Bu bayram yeniliklerin temelleri atılarak, geleceğe umutla bakmamıza ilham kaynağı olmuştur. Çocukların bir ülkenin sigortası olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu nedenle sizler atalarımızın mirasını şekillendirecek, yorumlayacak ve ortaya yeni eserler çıkaracaksınız. Her zaman daha iyiye ve güzele adımlar atarak büyüklerinizin de hayata bakış açılarını değiştirip dünyaya gücünü göstererek, yazılan destanlara yenilerini ekleyen nesiller olacaksınız. Tasarlamış olduğumuz atölyelerimizde çalışırken yapacağınız keşiflerle, üreteceğiniz yeni eserlerle dünyamızı hepimiz için daha anlamlı hale getireceksiniz. Hayallerinizi geniş tutacaksınız. Sormaktan korkmadan, düşünmekten çekinmeden, anlayarak ve anlamlandırarak yaşayacaksınız. Her alanda yapacağınız atılımlarla bizlerin ve ülkemizin gurur kaynağı olacaksınız. Bu gurur yalnızca bizim değil vatan uğruna canını hiçe saymış şehitlerimizin, gazilerimizin de gururu olacaktır. Onları hasret ve özlemle yâd etmek yetmemeli. Şükranlarımızı onlara çalışarak göstermeliyiz. Ahlaklı, onurlu, gayretli bireyler olarak emanetinizi sırtımızda değil canımızda taşıyacağız ve bu devlet ilelebet güçlenerek yaşayacaktır. Sevgili Çocuklar, tüm gayretleriniz vatanımız, milletimiz, ay yıldızlı bayrağımız ve tüm mukaddesatımız içindir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimiz için çok anlamlı bir gün. Bu noktada milli bir bilinçle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı yetiştirirken sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun farkına varalım. Akademik başarılarının yanında öğrencilerimize ahlaki ve sosyal değerlerimizi de kazandırmak zorundayız. Kurtuluş mücadelesi sırasında öğretmenlerimizin yetiştirdiği ana kuzuları dönmeyi bir an düşünmediler. Şimdi biz de aynı ruh ve anlayışla içinde vatan aşkı, göğsünde imanı olan nesiller yetiştirmeliyiz ve geleceğe, dünyaya daha da güçlü bir ülke bırakmalıyız. Çocuklarımıza yalnızca öğretmek değil, onları hayata hazırlamak ve kılavuzluk etmek en önemli ödevimizdir. Her arkadaşımın bu yolda canla başla çalıştığını bilmenin onurunu yaşıyor ve teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, saygılar sunuyorum. ”dedi.

Törende Özel Doğa Koleji Ortaokulumuzun Çocuk Korosu tarafından şarkılar seslendirmesinin ardından Asiye Sultan Anaokulu Öğrencilerimiz Kılıç Kalkan  Gösterilerini sundu. Aynı okuldan öğrencimiz Halit ÇAĞATAY  23 Nisan adlı şiirini okudu. Yavuz Selim İlkokulu Öğrencilerimizin Zeybek gösterisi ardından okul öğrencilerimizden Rawan Yasin ALSSHAHEEN “Atatürk Çocuk Olmuş” adlı şiirini izleyenlerin beğenisine sundu. Daha sonra Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sergiledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen “Çocuklarımız İstikbalimiz” konulu  ilkokul ve ortaokul  düzeyindeki şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Sayın Valimiz  Mustafa TUTULMAZ ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Toki Fatma Aliye Hanım Anaokulu Halk Oyunları gösterisi ile kutlama töreni sona erdi.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.