AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk Kapalı Spor Salonu’ nda çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Törene Afyonkarahisar Valisi Sayın Hakan Yusuf GÜNER ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN ile protokol üyeleri, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık…

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın YALÇIN günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Bugün, milletimiz kendi özüne dönerek milli birlik ve beraberlik duygusuyla milli devlet olmanın onuru ve gururuyla milli varlığımızı yüceltme azmi, kararı ve heyecanını yüreğimizde duyduğumuz gündür. Devletimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ ün siz çocuklara armağan ettiği bu anlamlı bayramı tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlamamızdan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz”dedi. Törende Kadınana İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Elif Nur Buydan tarafından “Bayram Edin Çocuklar” adlı şiir okundu. Daha sonra sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu müzik öğretmenleri İhsan Soysal ve Nur Pembeci tarafından hazırlanan çocuk korosu şarkılarının söylenmesi ile devam eden program Vilayetler Birliği Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Dünya Çocukları Dans Gösterisi”,Nene Hatun Anaokulu Öğrencileri Ecrin Üresin ve Ahmet Balı Özdemir tarafından“Bayramınız Kutlu Olsun Çocuklar” isimli şiir okundu ve Nene Hatun Anaokulu Öğrencileri tarafından Halk Oyunları dans gösterisi sunuldu.

Program sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle “Hayalimdeki 23 Nisan”temalı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ilk ve ortaokulları düzeyinde düzenlenenşiir, resim ve kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilere ödülleri Valimiz Hakan Yusuf Güner, Garnizon ve İkmal Komutan Vekili Albay Celalettin Zorlu ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından verildi.

 

   

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.