AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı...

            29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümü nü en içten duygularımla kutluyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı...

           Milletimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını 93. kez kutlamanın heyecanını ve sevincini ilk günün motivasyonuyla yaşamalıdır. Bundan tam 93 yıl önce yazılmış eşsiz destanın kahramanlarını minnetle anmalı, gelecek nesillere nasıl bir mücadele verildiğini özenle anlatmalıyız. Kutlu destanımız her millete nasip olmayacak kadar köklü ve üstündür.

          Cumhuriyetimizin 93 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini göstermiştir.15 Temmuz Günü milletçe birlik olduğumuzu, atalarımızdan miras kalan cesaret ve kahramanlığı bir kez daha gözler önüne sermiş bulunmaktayız. Dünya ülkelerine bir defa daha Cumhuriyetimizin coşkusunu ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürdüğümüzü ispat etmiş olduk. Allah ülkemizin  Cumhuriyet coşkusunu, vatan aşkını daim kılsın.

           Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkararak geleceğe güvenle bakacağımıza yürekten inanıyorum.

 

          Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tekrar kutluyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.