AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı...

           Milletimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını 94. kez kutlamanın sevincini ilk günün motivasyonuyla yaşıyoruz. 94 yıl önce yazılmış eşsiz destanın kahramanlarını minnetle anıyoruz.    Cumhuriyetimizin 94 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini göstermiştir. Bu kutlu gün milletçe birlik olduğumuzu, atalarımızdan miras kalan cesaret ve kahramanlığı Dünya tarihine altın harflerle kazıyarak gücümüzü gözler önüne sermiştir. Cumhuriyetimizin coşkusunu ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Allah ülkemizin  Cumhuriyet coşkusunu, vatan aşkını daim kılsın.

           Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi en üst seviyeye çıkararak geleceğe güvenle bakacağımıza yürekten inanıyorum. Düşmanlarımıza karşı daima dimdik duracak nesiller yetiştirerek atalarımıza ve aziz şehitlerimize olan borcumuzu ödemeye çaba gösteriyoruz. Bizim evlatlarımızdan en büyük beklentimiz devletimize sahip çıkmaları ve Cumhuriyeti ilelebet yaşatmalarıdır. Dilerim ki; hepimiz yüce milletimize hak ettiği değeri vererek, ülkemizi daha da ileriye taşıyalım.

           Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularla kutluyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.