AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü Coşkuyla Kutlandı...

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü Coşkuyla Kutlandı...

Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisimizin düzenlemiş olduğu programlar kapsamında ilk olarak Kocatepe Anıtına çelenk Koyma Töreni gerçekleşti. Akabinde Zafer Özel Eğitim Uygulama Okulumuz ile Afyonkarahisar Özel Uygulama Merkezimiz ziyaret edildi. Ziyarete Belediye Başkanımız Burhanettin ÇOBAN, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İNAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Fatih AKCİL, Şube Müdürlerimiz Hikmet TUNCER ve Adem KARAKELLE  ile  Engelliler Meclisi Başkanı Mesut YURT ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Protokol sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizin çalışmalarını izledi. Akşam programı ise Belediyemizin engelli kardeşlerimiz için verdiği yemek ile devam etti. Yemeğe Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İNAN, Kent Konseyi Başkanı Mahmut Emin BİRLİKTİR, Vakıf Müdürü Yaman ŞENOL, Engelliler Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri, engelli kardeşlerimiz ve aileleri katıldı.

Programda konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, ilimizde engelli derneklerinin birlikte hareket etmesini istedi. Toplum olarak engelli vatandaşlarımızın haklarına saygı göstermeli, onların sosyal hayatta karşılaştıkları zorlukları ve yaşadıkları sıkıntıları aşmalarına yardımcı olmalı, onlara engelsiz bir yaşam sağlamak için çalışmalıyız diyerek sözlerini tamamladı. Belediye Başkanımız Burhanettin ÇOBAN konuşmasında, göreve geldiği günden bu yana tüm derneklere kapılarını açtığını tüm sorunlara çözüm odaklı hareket ettiğini ifade etti. Engelliler Meclisi Başkanımız Mesut YURT ise konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın ilimizdeki  görevi sürecinde engelli kardeşlerimizin eğitim-öğretimden daha fazla faydalanması için yoğun çaba sarf ettiğini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın okul, sınıf ve destek odaları sayılarını  her yıl biraz daha arttırmasından memnuniyet duyduklarını söyledi. Valiliğimizin ve Belediyemizin her zaman engelli kardeşlerimizle yakından ilgilendiklerini, sorunlarıyla birebir alakadar olduklarını sözlerine ekledi.

Program, Engelliler Meclisi Başkanımızın Belediye Başkanımız Burhanettin COBAN’a hediye taktimi arkasından müzik dinletisi ve İsmail AYDIN Hocamızın duasıyla son buldu.

04-12-201804-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.