AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı...

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir. Ülkemizde engelli bireylerimizin  yasal haklarının ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, son yıllarda artmaktadır. Engelli bireylerimize  yönelik yapılan bu çalışmalar, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun her kesiminden bireyleri yakından ilgilendirmektedir. Dolayısıyla toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırmak büyük önem arz etmektedir.

Öncelikle kurumumuzda çalışan veya eğitim görmekte olan engelli bireylerimiz  olmak üzere, Afyonkarahisar’da ve tüm ülkemizde yaşamakta olan engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü´nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ederim.

 

Metin YALÇIN

AFYONKARAHİSAR İL MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.