AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

75. Yıl İlkokulundan Çok Taraflı Okul Ortaklığı Projesi...

75. Yıl İlkokulunun Sandıklı ilçemizde ilk defa gerçekleştirdiği 2013-2015 yıllarını kapsayan A.B hibe destekli H.O.P.E-Hear Our Planet Earth (Dunyamızıve Gezegenimizi Duyun)adlı çok taraflı okul ortaklığı projesinin Türkiye hareketliliğini 19-25 ekim tarihleri arasında Fransa, İtalya, İspanya, Kuzeyİrlanda ve Slovenyadan öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirdi.Ziyaret süresince ortak ülkelerin öğretmenleri 75.Yıl ilkokulunu ziyaret ederek, işbaşı gözlem yapılıp sınıf incelemesi ve iş birlikçi çeşitli aktiviteler gerçekleştirdiler, ayrıca ilçemiz Kaymakamı Faik Arıcan, Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman gelen misafirlere katılım sertifikaları takdim etti.
75. Yıl İlkokulundan Çok Taraflı Okul Ortaklığı Projesi...

Ayrıca proje içeriği gereği ilçemizdeki Sera ziyaret edilip iyi tarım örnekleri, Sandıklı sıcak suyunun sürdürülebilir enerji kaynağı ve temiz enerji için kullanımı Avrupalı ortaklarla iyi örneklem olarak paylaşılmış ve bilgi alış verişinde bulunuldu.İngilizce öğretmeni ve proje koordinatörü Yıldız Erdoğmuş  Türk eğitim sistemi hakkında sunum yaptı.Avrupadan gelen Öğretmenlerin ilçemizi ve değerleri benimseyip memnun ayrıldıklarını dile getiren 75.Yıl İlkokulu Müdüresi Edeviye Çoban". 75. yıl İlkokuluna Avrupa boyutu kazandırma yolunda başta proje koordinatörü İngilizce öğretmenimiz Yıldız Erdoğmuş olmak üzere bizlerle birlikte çalışan tüm okul personelime  ayrı ayrı teşekkür ediyorum"dedi.

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.