AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıf Öğrencilerimize Yönelik Motivasyon Semineri Düzenlendi...

    İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce 23-24 Şubat 2016 tarihlerinde 8.sınıf öğrencilerimize yönelik, TEOG sınavına hazırlık sürecinde  motivasyonu  artırıcı  seminerler düzenlenmiştir. 
8. Sınıf Öğrencilerimize Yönelik Motivasyon Semineri Düzenlendi...

   Afyon Lisesi konferans salonunda 23 Şubat 2016 Salı günü saat 9.00’da yapılan  seminer açılış programına  Millî Eğitim  Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Gürbüz BIDIK  ve  konuşmacı olarak  Matematik  öğretmeni- yazar  Koray VAROL’un yanı sıra 8. Sınıf öğrencileri ve öğretmenler katıldılar.

   Açılış  konuşmasında öğrencilere seslenen Müdürümüz, “ Birinci dönem  TEOG  sınavının ardından 2. dönem de başladı ve sizler yakında 2.TEOG sınavına gireceksiniz. Bugün burada bu sınavla ilgili ve genel  anlamda  başarıyı  artırmanın yollarıyla  ilgili  olarak  Koray  VAROL öğretmeniniz  size yardımcı olacak. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Gelecekte ülkemizde siz söz sahibi olacaksınız. Geleceğin cumhurbaşkanı, savcıları, doktorları, hakimleri sizler olacak, ülkeyi sizler yöneteceksiniz. Sizlerin ailenize, ülkemize ve devletimize  faydalı  birer meslek sahibi  olmanız  için bu tür faaliyetleri yapıyoruz. Siz okul  kurslarında, evdeki çalışmalarınızla elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu seminer de size çok faydalı olacak , eksiklerinizin farkına varıp onları tamamlama yöntemlerini  öğreneceksiniz. Hepinizin donanımlı, iyi yetişmiş birer birey olarak geleceğinizi kurmanızı diliyor ve Koray Bey’e de hoşgeldiniz diyorum.” dedi.

    Eğitimci yazar Koray VAROL,  şu ana kadar  22 ilde 22 bin 500 öğrenciye seminer verdiğini belirterek söze başladı ve “ Amacımız gelişim sürecinde ve başarılarınızı artırmada sizlere destek olmak, gelecekte yeni şeyler keşfetmeniz, yeni şeyler üretmeniz, ilerde en iyi noktalara gelmeniz için size yardımcı olmaya geldim. Siz ne kadar  ilerlerseniz biz o kadar memnun oluruz. Biz öğretmenler olarak sürekli size ulaşmanın, size doğru yön vermenin farklı yollarının arayışı içindeyiz. “Nasıl gelişebiliriz?” sorusunun cevabını bulmak ve Afyon’un en iyi doktorlarının, en iyi öğretmenlerinin, en iyi avukatlarının  yetişmesinde yardımcı olmak istiyorum. Unutmayın çok çalışmak çok güzel başarı getirir. ” dedi.

 

    “Özgüven-odaklanma- motivasyon- başarı” kavramları etrafında sunduğu  seminerinde sık sık öğrencileri  de  konuşmalarına katan VAROL’un konuşmaları öğrencilerimiz tarafından ilgiyle dinlendi. Son  bölümünde video sunumu ve  soru- cevap  tekniği de uygulanan seminerin 1. oturumu 10.30’da sona erdi. 23 Şubat’ta 4 oturum, 24 Şubat ‘ta da 4 oturum olacak şekilde toplam 8 oturum olarak planlanan seminerler, farklı okullarımızın  katılacağı  diğer oturumlarla devam etmektedir.

23-02-201623-02-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.