AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 ilden 81 Başarılı Öğretmen Konya´da Buluştu

Mevlana´nın 741. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında 81 ilden 81 başarılı öğretmen Konya´da buluştu. Bu yıl törene Afyonkarahisar’ı temsilen Emirdağ Metin Zülbiye SARI Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Abdilkadir ALTINTAŞ katıldı.
81 ilden 81 Başarılı Öğretmen Konya´da Buluştu

Mevlana´nın 741. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında 81 ilden 81 başarılı öğretmen Konya´ya geldi.

Alanında başarı gösteren öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşturan Milli Eğitim Bakanlığı, bu kez 81 ilden 81 öğretmeni Konya’da bir araya getirdi.

Hazreti Mevlana’nın 741´nci Vuslat Yıldönümü etkinliklerine katılacak öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy karşıladı.

Konukların, Mevlana Müzesi başta olmak üzere şehrin tarihi ve turistik yerlerini de gezeceğini ifade eden Gürsoy, Konya´nın birçok değere sahip olduğunu belirterek, Beyşehir ilçesindeki tarihi Eşrefoğlu Camisi´ni mutlaka görmelerini istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanı Muhittin Yılmaz ise katılımcılardan ziyaretlerindeki izlenimlerini diğer eğitimcilerle paylaşmalarını rica etti.

Programın sonunda Konya’yı temsil eden çeşitli hediyeler verilen öğretmenler, daha sonra kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. 81 başarılı öğretmen, akşam da Türk Tasavvuf Müziği konseri ve sema ayini izledi.

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.