AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAP (Değerler Eğitimi Projesi) Ödül Töreni Yapıldı...

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Afyonkarahisar’da Değerlerimizi Anlatıyoruz (ADAP) projesi uygulamaya konuluşunun ikinci yılında yeni değer konularının işlendiği birinci dönem değerlendirme toplantısı ve ödül töreni 26/02/2015 Perşembe günü Budan Termal Kongre Merkezi’ nde yapıldı.
ADAP (Değerler Eğitimi Projesi) Ödül Töreni Yapıldı...

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Ali Fuad Gölbaşı,  İl Milli Eğitim Yöneticileri, Budan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Celal Budan ve ailesi ile okullarda projeden sorumlu idareci öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Son yıllarda her kesimin şikâyet ettiği şiddet, erken yaşta bağımlılıklar, gençlerde suç oranının artması ve değerlerimizin unutulması karşısında harekete geçerek uygulamaya konulan proje kapsamında 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminde ilimiz genelinde 1830 değişik faaliyet gerçekleştirilerek faaliyet sorumlusu olarak 1389 öğretmen olarak görev aldı. Bu faaliyetler arasında özgünlük açısından seçilen 21 faaliyetin sahibi okulların idareci, öğretmen ve öğrencileri törende ödüllerini aldılar.

İki yıldır proje koordinatörü olarak çalışmaları yürüten Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Akçil, yürütme kurulu ekiplerine, okullarda projenin özümsenmesi ve fedakârca çalışmaların yürütülmesinde görev alan idareci, öğretmen ve öğrencilere;  ayrıca sıfır bütçe ile yürütülen belki tek proje olma özelliği ve bir değerler eğitimi çalışması olması açısında toplumun sahip çıkması gereken bu tür faaliyetlere destek olmak adına mekân sağlayan Budan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Celal Budan’a, Budan Termal Yönetim kurulu üyelerine, Ercan ve Şükran Şahin’e, Otel Genel müdürü Vahap Kayadan’a, emekli öğretmen, eğitim ve gönül insanı İsmail Yurdunuseven’e teşekkür ettiklerini ifade etti. Sosyal sorumluluk adına bu tür çalışmaların ve eğitimin,  toplumun her kesimince desteklenmesi gerektiği vurgulandı.

Program sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü YALÇIN; “Evde, sokakta şiddet olaylarına yönelik haberlerin çoğaldığını, bunun üzerine ”nerede hangi hataları yapıyoruz, hangi değerlerimizi kaybediyoruz” sorularının akla geldiğini; en iyi bir şekilde, güzellerin güzeli olarak yaratılmış insanoğlunun hangi eksikliklerden dolayı, şiddet eğilimine, davranış bozukluklarına yöneldiğini, kardeş kardeşi, evlat anne babasını katleder, zulmeder hale geldiğinin sorgulanması gerektiğini söyleyerek bu anlamda projede emeği geçenlere, ADAP Yürütme kurulu üyelerine, okullarda projeyi yürüten ekiplere, idareci öğretmen ve velilere, proje kapsamında çalışmalara katılan velilere, belediye başkanlarına, muhtarlara ve nezih bir ortam sağlayan yetkililere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.