AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler Görev Yerlerine Uğurlandı...

Aday Öğretmenler Görev Yerlerine Uğurlandı
Aday Öğretmenler Görev Yerlerine Uğurlandı...

2016 Şubat ayında ataması yapılan öğretmenlere ilk defa uygulanan 01 Mart 2016 tarihinde başlayan aday öğretmenlik uygulama süreci 12 Ağustos 2016 tarihi itibariyle sona erdi. Bu kapsamda ilimizde uygulamaya tabi tutulan 254 aday öğretmen de eğitimlerini tamamlamış oldular. Adaylık sürecini ilimizde tamamlamış olan bu öğretmenlerimize il Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Şube Müdürlerimizin katılımıyla 11 Ağustos 2016 Perşembe günü RAM konferans salonunda kapanış ve uğurlama töreni yapıldı. Açılışı müteakip öğretmenlerimizi temsilen Gökhan BULUT duygu ve düşüncelerini belirten bir konuşma yaparak sürecin çok yararlı ve verimli geçtiğini, öğretmenliğe daha hazır olduklarını, birçok kazanımlar elde ettiklerini ifade etti.

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN da sürecin öneminden verilen eğitimden ve yapılan mesleki uygulamalarla birçok tecrübeler ve deneyimler kazanıldığını

daha özgüvenle görev yerlerine gideceklerini söyledi. Öğrencilerle sevgi temelli iletişim kurmalarının

işlerini kolaylaştıracağını söyleyen YALÇIN kendiliğinden düşünen, sorgulayan, üretken, millî ve manevi değerlerimize bağlı, vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmelerini beklediklerini ifade etti.

 

Program Şube Müdürü Selman EKİCİ ´nin aday öğretmenlerin sorularını cevaplamasına sona erdi.

11-08-201611-08-201611-08-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.