AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimize Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri Yapıldı...

Aday Öğretmenlerimize  Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri Yapıldı.
Aday Öğretmenlerimize Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri Yapıldı...

            Aday Öğretmen Yetiştirme Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri RAM salonunda gerçekleştirildi.İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ,Şube Müdürümüz Selman EKİCİ,Eğitimde İşbirliği protokolü kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyet Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ahmet YARAMIŞ,Koordinatör öğretmenlerimiz Yaşar KALE,Yılmaz ÜLGER ve  224 aday öğretmenimiz katıldı.

            Seminerin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptı.Siyasi ,hukuki ilimlerin tüm insanlık için çok önemli olduğunu belirtti ve demokrasi vurgusu yaptı.Demokrasiye sahip çıkacak ülkesini ,milletini, mukaddesatını seven aydın nesiller yetiştirmeliyiz diyen YALÇIN aday öğretmenlerimize demokrasiye ve ülkemize sahip çıkmamız gerektiğini hatırlattı. 15 Temmuz’u unutmadık ve unutturmayacağız, her bir şehidimiz bize kardeşlerimizden daha  yakındır onları rahmetle anıyorum ruhları şad olsun ifadeleriyle duygularını özetledi.

         6 saat süren seminerde ilimizde görev yapan aday öğretmenlere Prof.Dr.Ahmet YARAMIŞ Türkiye’nin Demokrasi serüveni ve 15 Temmuz süreci konusunda bilgilendirme yaptı.Demokratik bir toplumun oluşum ve gelişimde okulların ve öğretmenlerin rolü konusunda bilinçlerini artırmayı amaçlayan YARAMIŞ seminer sırasında Osmanlı’dan günümüze ülkemizin demokratikleşme sürecini tüm aşamalarıyla aday öğretmenlerimize aktardı.15 Temmuz Şehitlerinin acısının yüreklerde taze kalması gerektiğini  ifade ederken bu acı günün unutulmaması adına şehitlerimizin sık sık yad edilmesi gerektiğini de belirtti.

 

        Seminere katılan aday öğretmenlerin 6 saat süresince dikkat ve hassasiyetle semineri takip ettikleri gözlemlendi.

15-12-201615-12-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.