AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFTES (Afyonkarahisar Teknoloji Sergisi) Açılışı Yapıldı…

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz tarafından hazırlanan Afyonkarahisar Teknoloji Sergisine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Şuhut Kaymakamımız Nurullah KAYA, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Murat PEKER, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR, Şube Müdürlerimiz Hikmet TUNCER, Gürbüz BIDIK, Mustafa KOÇAK, okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
AFTES (Afyonkarahisar Teknoloji Sergisi) Açılışı Yapıldı…

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde düzenlenen sergide açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Günümüzde kıyasıya rekabetin yaşandığı dünyada ülkelerin ayakta kalmalarının tek yolu; bilim sanayi ve teknolojide Milli teknoloji ve milli sanayiden geçmektedir. Sanayi üretiminin vazgeçilmezi ise nitelikli mesleki eğitimdir.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda da üzerinde en çok durulan alan Mesleki Teknik Eğitim olmuştur. Vizyon belgesinde Mesleki Teknik Eğitim 3 ana başlıkta değerlendirilmiştir.

Algının değiştirilmesi, niteliğin arttırılması ve istihdam sağlama ve sanayi ile işbirliği.

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim vizyonunda Mesleki ve Teknik Eğitime atfedilen değerin artırılmasına yönelik hedefler kapsamında yer alan “Her yıl, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuar düzenlenecektir.” Hedefi doğrultusunda Mesleki ve Teknik Anadolu liselerimiz ortak çalışmalar yaparak AFTES sergisini hazırladı. Bu sergi de; ilimiz merkezinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim verilen 28 alanda üretilen toplam 136 ürün sergilenmektedir. Bu sergin amacı; İlimizdeki Mesleki ve Teknik Eğitim okullarının neler yapabildikleri tanıtmak, ileride neler yapabileceklerini göstermek ve meslek liselerimizin görünürlüğünü artırmaktır. Mesleki Teknik Eğitimin sektörle birlikte eğitim istihdam üretim bağlamında güzel örnekler oluşturması temennisiyle AFTES Afyonkarahisar Teknoloji Sergisinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Okul öğrencilerimizin sergilediği halk oyunları gösterilerinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokolün  kurdele kesimiyle sergi açılışı gerçekleşti.

Protokolün Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz tarafından hazırlanan stantları gezmesiyle program sona erdi.

 

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.