AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyon Lisesi Öğrencilerimiz 'Cup Song İle Afyonkarahisar'ı Tanıyoruz Proje Kliblerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a Sundu...

Afyon Lisesi Öğrencilerimiz 'Cup Song İle Afyonkarahisar'ı Tanıyoruz Proje Kliblerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a Sundu...

Afyon Lisesi Müdürümüz Turgay BİNGÜL, Afyon Lisesi Müzik Öğretmenlerimiz ve projede görev alan öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ı ziyaret ederek 220 öğrenci  ile bardaklar eşliğinde ritim tutarak türküye eşlik ettikleri Cup Song etkinliklerini tanıtarak çektikleri klibi sundu.

Müzik Öğretmenlerimiz tanıtımda; "Projemizde uygulanan ritim kalıbı parçalara ayrıldı. En etkili yöntem olan gösterip yaptırma tekniği ile öğrencilerimize öğretildi. Öğretilen ritim kalıbı bir türkü ile birlikte tekrarlandı. Klip çekilerek sergilendi. Klibimiz ulusal basında da ilgi gördü" dedi.

Ziyaretleri nedeniyle konuklarına teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN; " Anadolunun dört bir köşesinde bulunan tarihi ve kültürel mekanlar birçok kişi tarafından bilinmiyor. Dolayısıyla bu tarihi ve kültürel değerlerimiz gereken ilgiyi göremiyor. Yaptığınız Cup Song İle Afyonkarahisar'ı Tanıyoruz Projesi İlimizin tarihi ve turistik mekanlarını çok güzel tanıtmış. Aşık Veysel'in 'Uzun İnce Bir Yoldayım' parçası eşliğindeki klip tanıtıma ayrı bir güzellik katmış. Projenizin okul ve ilimizin adının duyurulması ve tanıtılmasında olumlu katkıları oldu. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum. Öğrencimize destek veren başta Müzik Öğretmenlerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın öğrencilerimize hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

29-05-201929-05-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.