AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar 2. Kitap Fuarı Törenle Açıldı…

Afyonkarahisar 2. Kitap Fuarı Törenle Açıldı…

Afyonkarahisar Valiliği himayesinde gerçekleştirilen kültür etkinlikleri kapsamında 12-21 Nisan tarihleri arasında “buluşma noktamız kitap” sloganıyla Kültür Park, Fuar Salonlarında  düzenlenen 2. Kitap Fuarımız kitapseverlerin ziyaretine açıldı.

Ülkemizin 2023 yılı Hedefleri ile 2053 ve 2071 yılı vizyon hedefleri doğrultusunda, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımız ve gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerimizin aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte kitap kokusunu hissedebilmelerini sağlamak aynı zamanda yeni okurlar kazanmak amacıyla düzenlenen 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarına Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN’ın onur konuğu olduğu 2. kitap fuarının açılışına Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, Eski  Orman ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Ali ÖZKAYA, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir ŞAN, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, il müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Afyonkarahisar 2. Kitap Fuarı açılışı öncesi Afyon Lisesi öğrencileri tarafından Folklor gösterisi sergilendi. Ardından açılış konuşmalarına geçildi. Milletvekili Ali Özkaya’nın selamlama konuşmasının ardından Milletvekili Veysel EROĞLU konuştu. Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ konuşmalarında:“ Kitap Fuarımızı daha ileri bir aşamayı düşünerek gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl başladığımızda biraz tereddütler vardı. Ancak fuarın sonunda gelinen noktada bunun önemli bir etkinlik olduğu konusunda hem fikir olundu. Biz bu fuarın kültür şöleni olarak yaşanmasını istiyoruz. İlimiz 10 gün boyunca kitapla, yazarlarla, konferansla, sempozyumla ve aklınıza ne gelecekse bunlarla bir araya gelsin. Burayı bir kültür şölenine döndürelim diyoruz” dedi.

Konuşmalar sonunda 185 yayınevinin ve 80 tane stanttın bulunduğu Afyonkarahisar 2. Kitap Fuarının açılış kurdelesi kesildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN stantları ziyaret ederek; “Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi yediden yetmişe her kesimin daha çok okumasına bağlıdır. Okumak, çocukları, gençlerin kültürel gelişimlerini tamamlamaları ve bilgi çağını yakalamaları gereklidir. 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın amacı da yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize ve çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmaktır.” dedi.

 

Afyonkarahisar 2. Kitap Fuarı, 12-21 Nisan 2019 tarihine kadar her gün 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

12-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-201912-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.