AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar ‘da Üniversite Tanıtım Günleri Başladı...

             İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla Üniversite Tanıtım Günlerinin ikincisi Anemon Otel’de İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcılarımız Fatih AKÇİL, Musa DİNÇGEZ ve Eğitimci-Yazar Sait GÜRSOY ‘un katılımlarıyla başladı. 
Afyonkarahisar ‘da Üniversite Tanıtım Günleri  Başladı...

Tanıtım günlerine devlet ve özel üniversiteleri olmak üzere toplam 25 üniversite katıldı. İl genelinde toplam öğretmen, öğrenci ve veli olmak üzere 5000 kişinin etkinliğe dahil olması bekleniyor.

           Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öncelikle Üniversite Tanıtım Günleri ‘ne katıldığı için Sabah Gazetesi Yazarı Sait GÜRSOY’a ve EKET Fuarcılığa teşekkür etti. Öğrencilerimizin eğitim sistemimizin merkezinde olduğunu, her zaman öğrencilerimizin isteklerinin öncelikli olduğunu ifade etti. YALÇIN, devletimizin tüm gayretinin öğrencilerimize iyi bir gelecek inşa etmek ve gençlerle daha güzel günler hedeflenmektedir diyerek devletimizin tüm öğrencilerimize kıymet verdiğinin altını çizdi. Bu yıl ilimizde üniversite tanıtım günlerinin  ikinci kez yapıldığını ayrıca bu etkinliğin orta ölçekli Anadolu Şehri olan Afyonkarahisar’ın ufkunu açacağını beklediğini belirtti. Öğrencilerimiz için artık lisans mezunu olmanın yeterli olmadığını mutlaka öğrencilerimizin  yüksek lisanslarını tamamlamaları gerektiğinin altını çizdi. Üniversite tanıtım  günlerinin en iyi biçimde değerlendiren öğrencilerimizin gelecekte yapacakları işlerini severek icra edeceklerini ve geleceğimize damga vuracaklarını belirtirken tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

 

          Açılış töreni kurdela kesimi ve fuar alanının gezilmesiyle tamamlandı. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılabilmeleri adına Afyonkarahisar ‘da üniversite tanıtım  günlerimiz devam etmektedir.

24-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.