AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar, İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı'na Ev Sahipliği Yaptı...

Afyonkarahisar, İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı'na Ev Sahipliği Yaptı...

Kapsayıcı ve Nitelikli Bir Eğitim İçin İl Milli Eğitim Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Sayın Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK ve Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıya Mili Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK ve Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın yanı sıra Milletvekili Ali ÖZKAYA, Bakan Yardımcıları Reha DENEMEÇ, Mustafa SAFRAN, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Merkez Teşkilatı Üst Yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve  tüm illerimizden gelen İl Milli Eğitim Müdürlerimiz katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ yaptı. Afyonkarahisar hakkında bilgiler vererek konuşmasına başlayan TUTULMAZ; "İlimizde eğitimin problemlerinin tartışılıyor olması ve sizleri bu vesileyle misafir ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. İlimiz önümüzdeki yıllarda yürüttüğü eğitim öğretim çalışmalarının meyvelerini alarak kendinden daha fazla bahsettirecek" dedi.

Afyonkarahisar'da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek konuşmasına başlayan Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK; "2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yapılmış olan çalışmaların genel bir değerlendirilmesi ve bu değerlendirme sonucunda da yaz aylarında yapmamız gereken çalışmalara ışık tutmak, önümüzdeki eğitim öğretim yılında yapmamız gereken bazı iş ve işlemlerin organizasyonu için burada bulunuyoruz. Afyonkarahisar'ın bugünkü ekonomik ve sosyal birikimi düşünüldüğünde tıpkı bir uçağın tam kalkışa hazır olduğu noktada buluyor. Ne diyorlar buna pilotlar, 'take-off' aşaması diyorlar, yani tam sıçrama aşamasında. Afyonkarahisar da böyle bir sıçrama aşamasında. Afyonkarahisar diğer illere göre daha iyi olabilir. Fakat çıtamız diğer iller değil, bizim çıtamız Paris, New York, bizim çıtamız Londra. Eğer böyle düşünürseniz, bizim çocuklarımız dünyada kiminle yarışıyor diye bakarsanız o zaman yapmamız gereken çok işin olduğunu görürüz. Dünya ile yarışabilmek için de eğitimsiz olmaz. Biz elbette bu işlere mesai ve para harcıyoruz. Ama elbirliğiyle bunu yaptığımızda, sahiplenme, aidiyet hissimiz daha da gelişir. Hep birlikte ve hep beraber Türkiye oluruz. Bu çerçevede de hepinize gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Toplantının ardından Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK, protokol üyelerimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK'i makamlarında ziyaret etti.

Afyonkarahisar programı kapsamında hayırsever iş insanlarıyla bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK eğitime yaptıkları destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Hayırseverlerle bir araya gelinen programa Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Milletvekili Ali ÖZKAYA, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir ŞAN, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve çok sayıda hayırsever iş insanı katıldı.

Daha sonra "Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları" programında Afyonkarahisar Okul İdareci ve öğretmenlerimizle buluşan Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK yoğun ilgiyle karşılandı. Afyon lisesi öğrencilerimizin cupsong gösterisinin ardından eğitim öğretim üzerine öğretmenlerimizle bitmesi istenmeyen söyleşi sunan Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK dakikalarca alkış aldı.

Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK'a teşekkür ederek hediye sundu.

Gün sonunda 81 İl Milli Eğitim Müdürlerimiz ve Bakanlık Üst yöneticileriyle yapılan 'Değerlendirme Toplantısına' katılan Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK ilimizden akşam saatlerinde ilimizden ayrıldı.

20-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.