AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi Kapsamında Başarılı Okullar Ödüllendirildi...

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi Kapsamında Başarılı Okullar Ödüllendirildi...

             Rehberlik Araştırma Merkezi Toplantı salonunda yapılan programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Fatih AKÇİL, Mevlüt ÇINAR, Şube Müdürlerimiz Hikmet TUNCER, Mehmet KUTLUCA, Selman EKİCİ, Mustafa KOÇAK, Mustafa AKÇİL, Muammer DEMİRCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

              Program açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda “Değişim ve Gelişimi Sağlamada Öncü Kurum Olmak” vizyonu kapsamında;  Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi  ilimiz genelindeki tüm okul ve kurumlarımız ile çalışanlarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve diğer paydaşlarımızın da katılımı ile eğitim öğretimdeki iyileştirmeye açık tüm alanlarımızı stratejik plan amaç ve hedeflerimizi de kapsayacak şekilde uygulamaya koymuştur. Müdürlüğümüz eğitimde iyileştirme çalışmalarına ilk önce kurumsal olarak kendi bünyesinde başlamış ve “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi” uygulamaları ile Türkiye genelinde bu belgeyi alan ilk İl Milli Eğitim Müdürlüğü unvanına sahip olmuştur.

             Son 4 yıldır ilimiz genelinde uygulanmakta olan bu proje ile aynı zamanda ilimizdeki üniversite ve belediye ile “eğitimde işbirliği protokolü imzalanarak” paydaşlarımızın sisteme katılımı sağlanmış ve valiliğimize 6 ayda bir gönderdiğimiz izleme-değerlendirme raporları ile çalışmalarımız da üst makamlarımız tarafından düzenli olarak izlenmiştir.

              Projemiz ilimiz genelindeki tüm okul ve kurumlarımızın “akademik başarı, sosyal ve kültürel faaliyetler, fiziksel kapasitenin geliştirilmesi ve proje tabanlı çalışmalar” ana temaları başlıkları altında düzenli bir şekilde müdürlüğümüz tarafından geliştirilen bir yazılım programı ile izlenip değerlendirilerek iyileştirmeye açık alanların tespiti ve iyileştirme çalışmalarını kapsamaktadır.

 Günümüzde birçok İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bilişim sistemleri il genelinde okul ve kurumlarla ilgili veri toplamada aktif olarak kullanılmaktadır. Müdürlüğümüze tarafından geliştirilen bu proje ile sadece sayısal veriler toplanmakla kalmayıp aynı zamanda izleme - değerlendirme ve sürekli iyileştirme çalışmaları ile “Eğitimde Kaliteyi Artırma” sistemine dönüştürülmüştür.

              EKAP Projesi kapsamında 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında yapılan tüm faaliyetler, gönüllü öğretmenler tarafından oluşturulan komisyon marifetinde değerlendirilmiştir. Değerlendirmeler tamamen bağımsız ve şeffaf olarak Af-Bis sistemi üzerinden yapılmış olup, 8 ayrı kategoride dereceye giren okullar belirlenmiştir. Her kategoriden 5 okul olmak üzere toplamda 40 okulumuz dereceye girerek ödül almaya hak kazanmıştır. Ödül alan okullarımızı tebrik ediyorum, programa hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 


             Program EKAP tanıtım filminin izlenmesi ve başarılı olan 40 okulun ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.