AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlkokullar Arası Ulusal Robot Yarışması 2019 yapıldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Selçuklu İlkokulumuz tarafından organize edilen İlkokullar Arası Ulusal Robot Yarışması Süleyman Demirel Fen Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarışmalara İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, Müdür Yardımcılarımız FATİH AKÇİL, Musa DİNÇGEZ, Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve izleyiciler katıldı.
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlkokullar Arası Ulusal Robot Yarışması 2019 yapıldı...Yarışmalar Selçuklu İlkokulu Müdürü Eralp Ekrem GEÇE’nin açılış konuşmasıyla başladı. GEÇE konuşmasında; “Eskiden yazılan sözler, şiirler, anıtlar dünyayı değiştirirken artık yazılan kodlar dünyayı değiştiriyor” diyerek tüm katılımcılara başarılar diledi.

 Törende İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tüm yarışmacılara ve izleyicilere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “ 24 ilden 71 takımın katıldığı yarışma ilimiz ve bizim açımızdan büyük önem taşımaktadır. Tüm misafirlerimizi ilimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, çocukların bu gelişmelerle daha çok içli dışlı olmasına neden olmaktadır. Çocuklarımız ebeveynlerinde gördükleri cihazları merak ediyorlar ve bu cihazlarla tanışmaları engellenemiyor. Bilgisayar ve akıllı cihazların çocuklar üzerinde bıraktığı olumsuz etkiler düşünüldüğünde de ebeveynlerin bu konudaki endişeleri gün geçtikçe artıyor. Burada dikkat edilmesi gereken bu cihazlarla geçirdikleri süreler ve hangi amaçla kullandıklarıdır. Robotik Kodlama sayesinde çocukların bu cihazlarla geçirdikleri süreler, olumsuz etkiler ortadan kaldırılarak onların gelişimlerine olumlu olabilecek bir hale dönüştürebilir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmacılar 3 kategoride birbirleriyle yarıştı. Gün boyu devam eden yarışmalar sonucunda dereceye giren takımlar belirlendi.

Selçuklu İlkokulu Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinin ardından yarışmalar sonunda derece alan takımlara kupaları ve ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Yarışmalar sonucunda kategorilerde dereceye giren okul ve takımlar şu şekilde oluştu.

Bowling Yarışması Dereceleri

1.İstanbul Bilim Sanat Merkezi

2.Muğla Özel İstanbul Modern İlimler Koleji İlkokulu

3.Afyonkarahisar Bahçeşehir Koleji İlkokulu

 

Labirent Yarışması Dereceleri

1.İstanbul Bilim Sanat Merkezi

2.Afyonkarahisar Bahçeşehir Koleji İlkokulu

3.İstanbul Bilim Sanat Merkezi

 

Çizgi İzleyen Yarışması Dereceleri

1.İstanbul Özel Erdem İlkokulu

2.İstanbul Bilim Sanat Merkezi

3.İstanbul Bilim Sanat Merkezi

29-04-201929-04-201929-04-201929-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.