AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Liseler Arası Bilgi Günleri İl Finali Yapıldı…

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Liseler Arası Bilgi Günleri İl Finali Yapıldı…

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan liseler “Bilgi Günleri” il finali İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katılımıyla yapıldı.

Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen final yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Şube Müdürlerimiz Adem KARAKELLE ile okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Yarışma öncesi konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan liseler düzeyinde “Bilgi Günleri” adı altında yarışma düzenleyerek öğrencilerimizin medeni cesaretlerini göstermeleri ve var olan bilgilerini güncellemelerini sağlamıştır. Mart ayının ikinci haftası başlayan “Bilgi Günleri”, iki aşamada gerçekleştirilmiş, önce il merkezimizdeki  45 devlet ve özel lisemiz 1. Aşamaya katılmış,  ilk 16 ‘ ya kalan okullarımız ikinci aşamaya katılmaya hak kazanmış, iki tur sonunda merkez ilçe birincisi belirlenmiştir. 17 İlçe birincisi de ilçe gruplarında mücadele edip; grup birincilerini belirleyerek beş ilçe grup birincisi ile merkez ilçe birincisinin oluşturduğu 6 okulumuzun katıldığı İl finaline kadar gelinmiştir. Finalde yarışma hakkı kazanan 6 okulumuzu da tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.

Liseler Arası Bilgi Günleri İl Finali sonucunda Süleyman Demirel Fen Lisesi birinci, Dazkırı Ahmet Zübeyde Turba Anadolu Lisesi ikinci, Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi üçüncü olmuştur.

Yarışma sonunda ödül töreni düzenlenerek İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tarafından yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

19-04-201919-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.