AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokullar Arası Bilgi Günleri İl Finali Yapıldı…

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokullar Arası Bilgi Günleri İl Finali Yapıldı…

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan ortaokullar arası “Bilgi Günleri” il finali Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın katılımıyla yapıldı.

Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen final yarışmasına Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcısı Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz A.Fevzi ÖZDEMİR, Muammer DEMİRCAN, Adem KARAKELLE ile okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Yarışma öncesi konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Bilimsel bilginin hızla değiştiği yirmi birinci yüzyılın ilk çeyreğinin tamamlanmasına az bir zaman kala; bireylerin sahip olduğu bilgiyi güncellenme ihtiyacı hiç bir zaman günümüzde olduğu kadar önemli olmamıştır. Bu ihtiyacı karşılamak adına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan ortaokul düzeyinde “Bilgi Günleri” adı altında yarışma düzenleyerek öğrencilerimizin medeni cesaretlerini göstermeleri ve var olan bilgilerini güncellemeleri için gerekli ortamı oluşturmuştur. Mart ayının ikinci haftası başlayan “Bilgi Günleri”, iki aşamada gerçekleştirilmiş, önce il merkezindeki  88 devlet ve özel orta okulumuz 1. Aşamaya katılmış,  ilk 16 ‘ ya kalan okullarımız ikinci aşamaya katılmaya hak kazanmış, iki tur sonunda merkez ilçe birincisi belirlenmiştir. 17 İlçe birincisi de ilçe gruplarında mücadele edip; grup birincilerini belirleyerek beş ilçe grup birincisi ile merkez ilçe birincisinin oluşturduğu 6 okulumuzun katıldığı İl finaline kadar gelinmiştir. Yarışma öncesi 6 okulumuza da başarılar diliyorum” dedi.

Eğitimde rekabetin önemli olduğuna değinen Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ; “Gerçekten güzel bir programda siz değerli öğrenciler ve öğretmenlerimizle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eğitimin en önemli alanlarından birisi de rekabettir. Rekabet olmadan başarıya giden yol ve elde edilen sonuç çokta istediğimiz şekilde olmaz. Rekabet mutlaka olması lazım. Eğer sınıfta ‘ben daha yüksek alacağım’ anlayışı yoksa orada eğitimin bir ayağı eksik demektir. Bu rekabeti sağlayan da bu ve bunun gibi yarışmalardır. Ayrıca bu yarışmanın bir özelliğini de belirtmek istiyorum. Burada çok güzel tezahüratlara şahit oldum. Bu güzel tezahüratların yapılmasının sebebi aidiyet duygusudur. Yani kendinizi bir kuruma, bir okula bağlılık hissetme konusudur.  Buda güzel bir haslettir. Bundan dolayı da sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Ortaokullar Arası Bilgi Günleri İl Finali sonucunda Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Dazkırı Çamlık Ortaokulu ikinci, İscehisar Mercan Ortaokulu üçüncü olmuştur.

Yarışma sonunda ödül töreni düzenlenerek Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tarafından yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

18-04-201918-04-201918-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.