AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Covid19 Mücadelesine 3D Yazıcılarla Siperlik Üreterek Destek Veriyor...

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Covid19 Mücadelesine 3D Yazıcılarla Siperlik Üreterek Destek Veriyor...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Afyonkarahisar Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin sağlık çalışanlarının COVID 19 mücadelesine tüm imkanları ile destek vermeye devam ettiğini belirterek; "Okulumuz üretime başlamadan önce o güne kadar üretilen siperlikleri kullanan sağlık çalışanları ile iletişime geçerek siperliklerle ilgili genel memnuniyetlerini ve geliştirilmesi gereken yönlerini öğrenmeye çalıştı.  Uzun saatler virüsle savaşarak hastalarını iyileştirmeye çalışan sağlık çalışanlarının koruma ekipmanlarının konforunun onların performansını çok etkileyeceği bilinci ile istekler doğrultusunda siperliği yeniden  tasarladı. Öncelikle siperliğin asetat takılan tırnaklarını yukarı alarak koruma alanını üst kısımdan genişletti. Asetatın kalınlığını arttırarak dalgalanmayı azalttık ve uzun kullanımlarda dalgalanmadan kaynaklı baş dönmelerini azalttı. Son olarak siperliğin alına değen bant kısmına lastik sünger yerleştirerek uzun süre kullanım konforunu yükseltti" dedi.

YALÇIN; Okulumuzun tüm bu değişikliklerle kullanım konforunu arttırdığı siperliklerden bugüne kadar 330 adet üreterek sağlık çalışanlarının kullanımına sunduğunu, üretimin seri bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün sürece katkılarının artarak devam edeceğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN özverili çalışmalarından dolayı Okul Müdürümüz Osman TEZGİDEN'e, alan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederek birlik ve beraberlik içerisinde kurallara uygun davranarak en kısa zamanda süreci atlatma temennisinde bulundu.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.