AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz Meb Ahşap Oyuncak Yarışmasında Türkiye Sergisine Davet Edildi...

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz  Meb Ahşap Oyuncak Yarışmasında Türkiye Sergisine Davet Edildi...

Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Osman TEZGİDEN, Danışman Öğretmenimiz Hakan AVŞAR, Öğrencilerimiz Muammer Serhat ERDOĞAN ve Hasan TAŞPINAR İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN 'ı makamında ziyaret ederek başarılarının verdiği mutluluğu paylaştılar.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'a bilgi veren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Osman TEZGİDEN; " Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek, doğal ve sağlıklı, yerli ahşap oyuncak çeşitliliğini artırmak, yetenekli öğrencileri sektöre kazandırmak, yeni ergonomiye uygun, araştırma ve geliştirme odaklı, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek oyuncakların tasarlanmasını sağlamak amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı 'Meb Ahşap Oyuncak Yarışması'  düzenledi" dedi.

 Ziyaretleri nedeniyle konuklarına teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN; "Yarışmaya toplamda 750'nin üzerinde oyuncak başvurusu yapılmış, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz 5 oyuncakla temsil edilmiş. Bu oyuncakların tamamı ön elemeyi geçerek Ankara ilinde gerçekleştirilen jüri değerlendirilmesine davet edilmiş ve bu değerlendirmede öğretmen ve öğrencilerimiz başarılı bir sunum gerçekleştirmiştir. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda danışmanlığını okulumuz Makine Teknolojisi Alanı Öğretmeni Hakan AVŞAR'ın yaptığı, yine aynı alanın ATP 9-A sınıfı öğrencilerinden Hasan TAŞPINAR ve Muammer Serhat ERDOĞAN'ın  Temalı Kategori kapsamında okul öncesi çocuklarının (3-6 yaş grubu) oynamasına yönelik ürettikleri ''Akıllı Şekil Ağacı ''isimli oyuncak 750 oyuncak arasında ilk 50 oyuncak arasına girerek 11/06/2019-12/06/2019 tarihlerinde İnegöl/Bursa da düzenlenecek Türkiye Finali ve sergisine davet edilmiştir. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Öğrencimize destek veren başta okul müdürümüz alan öğretmenimiz ve olmak üzere herkese teşekkür ediyorum " dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ın öğrencilerimize hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

28-05-201928-05-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.