AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye Finaline Katılmaya Hak Kazandı…

Afyonkarahisar TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye Finaline Katılmaya Hak Kazandı…

Bu yıl 50.´si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 61 farklı okulumuzdan 396 proje başvurusu gerçekleşmiş bunlardan 16 tanesi 25-27 Şubat 2019 tarihleri arasında Konya Bölge Finalinde sergilenmiştir. Bölge Finalinde yapılan değerlendirme sonucunda Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezinin Teknolojik Tasarım alanında "Yapay Zekâ İle Araçlardaki Çocuk Kilitlerinin Kontrolü" isimli projesi  Bölge Birincisi seçilerek Türkiye Finaline katılmaya hak kazanmıştır. Ayrıca Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimizin Kimya, Coğrafya ve Tarih alanlarından 3 projesi Bölge İkinciliği ve Teknolojik Tasarım alanından 1 projesi Bölge Üçüncülüğü kazanmıştır. Ayrıca Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesinin Değerler Eğitimi ile ilgili projesi Bölge Üçüncülüğü kazanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Proje çalışmalarıyla ilimiz başvuru sayısına katkısı olan, Bölge Finallerinde ilimizi başarıyla temsil eden ve dereceye giren tüm projelerimizin öğrencilerini, öğretmenlerini ve kurum yöneticilerini tebrik etti.

28-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.