AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar´da Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı başlıyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlatılan, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) Afyonkarahisar’ da yürütülmeye başlanıldı.
Afyonkarahisar´da Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı başlıyor

Bu kapsamda Rehberli Araştırma Merkezi’nin konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başkanlığında yapılan toplantıya Afyonkarahisar TBM İl Koordinatörü Tuğçe ÖZDEN ÇINAR, Yeşilay Cemiyeti Afyonkarahisar Şube Başkanı Dr. Yusuf GÖKÇE, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt ÇINAR, Hayatboyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürleri Merkez ve İlçelerde görevli Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile Ortaöğretim Kurumları Müdürleri katıldı.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN toplantıda  Bakanlığımız ile Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol doğrultusunda konunun önemine istinaden bizlerin yapması gereken iş ve işlemler için burada toplanıldığını, neslimizi çürüten bu bağımlılıklarla mücadelede sizlerin gayretlerini önemsiyorum,  konuyla ilgili ortaöğretim okullarında okuyan 12. sınıf öğrencilerine ‘’Bağımlılıkla Mücadele’’ konularında bu ay sonuna kadar seminerlerini yapmalarını gerektiğini belirterek toplantıya katılanlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.


Yapılan toplantıda Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında yapılacak eğitim ile ilgili bilgi verildi.


Bağımlı olmayan bireylerin bağımlılık sürecine girme riskini en aza indirecek biçimde oluşturulmuş evrensel temelli, koruyucu- önleyici eğitim programı olan (TBM) tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşama becerileri alanlarında, 12. Sınıf öğrencilerine 40’ar dakikalık eğitimler verilecektir.


Afyonkarahisar’ da bu kapsamda farklı bağımlılık alanlarında formatör eğitimi almış 5 öğretmenimiz ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı çalışan 197 Rehber öğretmenimize “Uygulayıcı Eğitimi” verilmiştir. Eğitimler Afyonkarahisar Merkez, Sandıklı, Dinar, Şuhut ve Bolvadin ilçelerinde yürütülecek biçimde planlanmış olup, her eğitim grubu 18 saat uygulayıcı eğitim programına dahil olacaktır.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.