AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar’da Yaz Eğitim Etkinlikleri- Mesleğe Hazırlık ve Yetiştirme Programı Tamamlandı...

Afyonkarahisar’da Yaz Eğitim Etkinlikleri- Mesleğe Hazırlık ve Yetiştirme Programı Tamamlandı...

Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda Din Öğretim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde, 10 -21 Temmuz 2017 tarihleri arası İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik, 13 farklı ilden toplam 48 kız öğrenci ile Yaz Eğitim Etkinlikleri- Mesleğe Hazırlık ve Yetiştirme programı gerçekleştirildi.

Etkinlik; öğrencilerin okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığı ile sanatını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak; İslam’ın temel kaynaklarının önemini kavratmak, doğru inanç, doğru bilgi, doğru düşünce ve erdemli davranışlar kazandırmak; mihrap, minber, kürsü ve değişik platformlarda topluma önderlik edebilen şahsiyetli bireyler olarak yetişmelerini sağlamak; çeşitli illerden gelen öğrenciler arasında birlik ve beraberlik duygusu geliştirerek sosyal iletişim becerilerini ve bir arada yaşama kültürünü kazandırmak; tarihi ve kültürel gezilerle öğrencilerde tarih ve medeniyet bilinci oluşturmak; liderlik becerisine ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlandı.

İki hafta süren eğitim sürecinde MEB, Diyanet ve AKÜ’den görevlendirilen eğitim gönüllüleri; mesleki dersler, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal faaliyetler ve konferanslar olmak üzere çeşitli alanlarda dersler verdiler. Hafta sonlarında Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel mirasına ışık tutan geziler düzenlendi. 

 

Yaz Eğitim Etkinlikleri, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN, İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet TUNCER, İl Müftü Yardımcıları Muhammed Ali ÖZER ile Ayşegül KURT, İl Vaizesi Müzeyyen KABUKÇU, Hayrat Vakfı Başkanı Mesut HIZARCI, okul idaresi, görevli öğretmen kadrosu, öğrenci ve öğrenci velilerinin katıldığı Kapanış Programında; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN, bu tarz etkinliklerle yaz tatillerini değerlendiren öğrencileri tebrik etti. Misafir öğrencilerin hazırlamış oldukları program, katılım belgelerinin dağıtımıyla son buldu.

21-07-201721-07-201721-07-2017

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.