AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afyon’u Son Vatan Bilenler Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı...

Afyon’u Son Vatan Bilenler Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı...

          Büyük Taaruz’un başlangıç noktası olan Afyonkarahisar’da vatan uğruna hayatını kaybeden şehitler, şehitlikler ve atalarının şehit olduğu yerleri merak eden yakınları için bir rehber niteliği taşıması amaçlanan ve Afyonkarahisar Kocatepe Anadolu Lisesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklığında düzenlenen, 01 Kasım 2017 tarihinde başlayıp, 01 Kasım 2018 tarihinde son bulacak olan, Afyon’u Son Vatan Bilenler Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

        Toplantıya Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Adem USLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus TORTOP, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

         Açılışta konuşma yapan Kocatepe Anadolu Lisesi Müdürü Basri İŞLEK, gerçekleştirilecek Projenin Afyonkarahisar için kıymetli bir çalışma olacağını belirterek, “Hazırlanan bu çalışma ile ülkemizin ve ilimizin değerleri olan ve Afyonkarahisar’ımızın kıymetini arttıran şehitlerimizin hayatlarının gün yüzüne çıkarılarak anlatılacağı Afyon’u Son Vatan Bilenler Projesinin 1 yıl süreceğini, özellikle Kurtuluş Savaşından günümüze kadar bu vatan için can veren, canını hiçe sayan, günümüzde ise terör belasıyla mücadele ederken vatanı için canını feda eden şehitlerimizin hayatlarını anlatacak. Bu projenin asıl amacı öğrencilerimize vatanımızın kutsallığı ve kutsiyeti, şehitliğin kadri ve kıymetiyle ilgili değerler anlatılmak istendi. Bu konuda da Valiliğimizin önderliğinde değerler hareketi ile başlayan uygulamamız ve hareketimiz devam edecek. Uygulamanın devamı için bu projeyi hazırladık. Projede emeği geçen arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

          Kocatepe Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Seydi ÇALIŞKAN hazırlanan projenin önemine ilişki bilgiler verdi.

           Projenin Koordinatörlüğünü yürüten Kocatepe Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Aydın ATABEY’de projenin sonunda tüm bilgilerin kitaplaştırılacağını ve okullara dağıtılarak tüm gençlerin tarihini bilmesine bu vesile ile de atalarını bulmak isteyenlerin de şehitliklere ulaşabilmelerine imkân sağlayacak bir yol haritası olacağına inandıklarını söyledi

 

        Yapılan konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

30-11-201730-11-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.