AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı…

Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Fatih AKÇİL, Musa DİNÇGEZ, Şube Müdürlerimiz Mustafa KOÇAK ,Gürbüz BIDIK, Adem KARAKELLE, Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN, Okul müdürlerimiz ve öğrenci velilerimiz Yavuz Selim İlkokulu “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açılışı”na katıldı. Okul Müdürü Murat ETLİ’nin açılış konuşmasıyla başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Bu sınıfın oluşturulmasında emeği geçen başta hayırseverimize, okul aile birliğine ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum.Özellikle2023 Eğitim Vizyonunda belirtildiği üzere artık çocuklarımızın test çözerek hazır bilgilerle hazır cevaplara gitmesi değil, onların okuyarak, oynayarak bir takım etkinlikler yaparak zekalarının geliştirilmesi beceri ve yetenek kazanmaları hedeflenmektedir. Sadece çocuklarımızı test sorularıyla sınavlara hazırlamak değil, onların el becerileriyle, zihinlerini çalıştırmalarıyla hayata hazırlamakta eğitim öğretim olarak bizim yükümlülüğümüzdür. Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni yaklaşımları okul öncesinden başlayarak tüm okul türlerinde tasarım ve beceri atölyelerinin açılması, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda öğrenmeleri ve öğrendiklerini davranışa dönüştürmeleri doğrultusundadır. Burada açacağımız Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı da bu atölyelerden bir tanesi” diyerek herkese hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Ardından Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerimiz Halk Oyunları Gösterisi’ni sundu. Kitap okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenci, velilere ve emeği geçenlere İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın ödül takdim etti. Yavuz Selim İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüze Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı’na katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket sundular.

Program kurdele kesimi ve hatıra fotoğrafı çekimleriyle son buldu.

20-12-201820-12-201820-12-201820-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.