AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKÜ İslami İlimler Fakültesinde İstişare Toplantısı Yapıldı...

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyon Belediyesi, Müdürlüğümüz arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü çerçevesinde yürütülen Eğitim Öğretim Proje Komisyonumuzun çalışmalarından olmak üzere Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi veİHL İle İHO Meslek Dersleri öğretmenleri ile I. Dönemin Değerlendirme ve İstişare toplantısı İslami İlimler Fakültesinde yapıldı.
AKÜ İslami İlimler Fakültesinde İstişare Toplantısı Yapıldı...

            Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın  Başkanlığında yapıldı. Konuşmasında Üniversite, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük arasında yürütülen çalışmaların önemli ve verimli olduğunu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin çalışmalarının da diğer branş öğretmenleri gibi önemli olduğunu , iyi nesil yetiştirmek için rol model olmak gerektiğini, EKAP ve bünyesindeki ADAP  Projesinin karakter eğitimi hususunda olumlu sonuçlar vereceğini vurguladı.

            İl Müftüsü Burhan İŞLEYEN konuşmasında Müftülükle benzer görevleri ve hizmetleri paylaşan Din Kültürü öğretmenleri ile birlikte olmanın İstişare yapmanın zaruri olduğunu düşündüklerini, Kutlu Doğum faaliyetlerinde,  öğrencilere Haydi Namaza 2 çalışmalarında işbirliği ve gayret beklediklerini söyledi.      

            İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Eyüp Sabri FANİ de ev sahipliğinden ve bu tür çalışmalardan memnun olduklarını, devamının olması gerektiğini belirtti.

 İlgili branş öğretmenlerinin seçmeli derslerin tercihi esnasında velilerin görüşlerinin mutlaka dikkate alınması, bu tür  istişare toplantılarının genişletilerek  çalıştay şeklinde de yapılması vb. görüşleri de müzakere edildi.

            İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın iyi dilek ve temennileri ile toplantı bitirildi.

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.