AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Liseleri Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışmaları...

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye Geneli İmam Hatip Liseleri arasında düzenlemiş olduğu İl Finali İlimiz İhsaniye İlçesi Merkez Camisinde düzenlendi.
Anadolu İmam Hatip Liseleri Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışmaları...

22 Mart 2014 pazar günü saat 10:00’da İhsaniye Merkez Camisinde düzenlenen, “ Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Bilaller”  Ezan Okuma Yarışmasına  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet TUNCER,  İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk İhsaniye  İlçe Müftüsü Mehmet Emin AKPINAR,  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Program İhsaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi tarafından okunan Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı.
Açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet TUNCER, “Yüce Allah  Hicr Suresi 9. Ayette “Hiç şüphe yok ki, Kur´ân´ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.”  Yüce Allah Kur’an-ı Kerimin kıyamet kadar korunacağını bizlere bildirmiştir. Bu gün ülkemizde Hafızlık Eğitimi yaygınlaşmaktadır.  İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayıcı programlar sunan eğitim kurumlarıdır. Bu okullarda okuyan öğrenciler imam, müezzin ve hafızlık gibi dini alanlarda eğitim görürken, diğer yandan ilahiyat fakültesi ve diğer yüksek öğrenim programlarına da hazırlanmaktadır. Ezan ise namaz vakitlerini ilan etmek üzere 622 yılında Hz. Peygamberimiz tarafından Hz. Bilal Habeşi görevlendirilerek ilk ezan okunmuş ve kıyamete kadar da okunacaktır” dedi.
  Yarışmaya Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, İhsaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi, Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi,  İscehisar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sultandağı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dazkırı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Bolvadin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şuhut Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Sinanpaşa Çok Programlı Lisesi katıldı.
İhsaniye Merkez Camisinde 22 Mart 2015 pazar günü düzenlenen Hafızlık Yarışmasında;
1. Şuhut Anadolu Lisesinden Hakan TOTA, 
2. Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mümin ÖZCAN,
 3. Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesinden Abdüssamed DEMİRLEK  oldu.
Aynı gün Afyonkarahisar Merkez ve İlçelerimizde bulunan 13 Anadolu İmam Hatip Lisesinin katılımıyla düzenlenen  “Genç Bilaller”  Ezan Okuma yarışmasında;
1. Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesinden Burak ÖZ,
2. Emirdağ Anadolu Lisesinden Muhammed Emin ŞEKER,
3. Sinanpaşa Çok Programlı Lisesinden Mehmet ERGÜN oldu.

Hafızlık ve Ezan Okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler yarışmaya katılım belgesi, altın ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.
 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.