AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi...

Anadolu İmam hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerimiz İle Toplantı Gerçekleştirildi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başkanlığında yapılan toplantıya Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ, Şube Müdürümüz Ahmet Fevzi ÖZDEMİR, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet ERTÜRK, ilimiz merkez ve merkeze bağlı kasaba ve köylerde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerimiz katıldı.

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu) Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yapılacak ortak faaliyetler değerlendirildi.

Şube Müdürümüz Ahmet Fevzi ÖZDEMİR'in gündem maddeleri hakkında bilgiler vermesiyle başlayan toplantı, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet ERTÜRK'ün sunumlarıyla devam etti.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ, ilimiz Gençlik Merkezlerinde yürütülen faaliyetleri anlatarak öğrencilerimizin bu etkinliklere katılmalarını arzuladıklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN eğitim öğretim faaliyetlerinin okul sınırları içerinde kalmaması gerektiğini belirterek başladığı konuşmasında; "Müdürlük makam odasıyla sınırlı olmamalı. Okul müdürlerimiz yılın başından sonuna kadar her daim diri ve dinamik olmak zorunda. İmam Hatip Okullarımızı öğrencilerimizin tercih edeceği çekim merkezleri haline getirmek için sosyal ve kültürel faaliyetlere yönelik çalışmalar da yürütülmeli. Okullarımızda resim, müzik, spor, drama ve şiir gibi örnekleri çoğaltarak, her alanda kapsamlı bir planlama yaparak Gençlik Merkezlerimizle ortaklaşa güzel çalışmalar ortaya çıkarabiliriz. Bazı örnek öğrencilerimiz bu alanlarda bölge birincisi oluyor, milli takıma seçilerek ülkemizi temsil hakkı elde ederek bizleri ve ilimizi gururlandırıyorlar. Arzumuz bu örneklerin artması yönündedir. Yetenekli öğrencilerimizin okullarında katılabilecekleri faaliyet alanlarının bulunması, Gençlik Merkezlerimizin de bu anlamda öğrencilerimize tüm imkanları sağlamaları dolayısıyla güzel projelerin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Değerli Okul Müdürlerim dönem sonu itibariyle okullarımızda neler yaptık, neleri de yapsaydık daha iyi olabilirdi gibi kapsamlı bir değerlendirme yapın. Öğretmenlerimizle birlikte yaptığınız bu değerlendirmeler sonucunda yapacağınız planlamalarla, projelerle güzel işler ortaya çıkacaktır. Özellikle okullarımızın koordineli bir şekilde birbirleriyle irtibatlı olmaları, diğer kurumlarla da işbirliği yapabilmesi önem arz etmekte. Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve Gençlik Merkezi Müdürümüze öğrencilerimize sundukları tüm imkanlar ve iş birliklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantı okul müdürlerimizin dilek ve temennilerinin alınmasıyla sona erdi.

10-01-202010-01-202010-01-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.