AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları İl Finali Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde Yapıldı…

Milli Eğitim Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından milli eğitimimizin genel amaçları doğrultusunda, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmeleri amacıyla yapılan Arapça şiir ve metin canlandırma yarışması final programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Afyonkarahisar İl Müftümüz Şükrü KABUKÇU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mevlüt ÇINAR, Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz A. Fevzi ÖZDEMİR ,Gürbüz BIDIK, Hikmet TUNCER, jüri üyeleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.
Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları İl Finali Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde Yapıldı…

 

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “ İmam Hatip Okullarımız hem yüksek öğretime öğrenci hazırlayan akademik alanı olan okullarımız hem de mesleğe öğrenci hazırlayan mesleki okullarımız içerisinde yer almaktadır. Bu yıl Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz koordinatörlüğünde onuncusunu düzenlediğimiz Arapça bilgi ve etkinlik yarışmaları ile öğrencilerimizin mesleki yönlerini daha etkin hale getirmeyi ve mesleki donanımlarını arttırmayı hedefliyoruz. Yarışma finallerine kadar gelen tüm öğrencilerimizi yarışma öncesinde başarılı kabul ediyor, onların yetiştirilmesinde emeği geçen okul, öğretmen ve ailelerini tebrik ediyorum. Jüri üyelerimize de katkı ve emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda yarışmacılar jüri ve izleyiciler karşısında sunumlarını gerçekleştirdi. Değerlendirmeler sonucunda Arapça şiir okuma dalında, Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hayrunisa KARA birinci, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ayşenur YÜZÜAK  ikinci, Bolvadin Yörükzade Ahmet Fevzi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden  Safiye UYSAL üçüncü oldular.

 

Arapça metin canlandırma dalında, TOBB İmam Hatip Lisesi’nden Ümmü Gülsüm YAVUZ birinci, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kezban ERKOL ikinci, Şuhut Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden  Oğuzcan AVCI üçüncü oldular.

 

Dereceye giren öğrenci ve okullarımıza İl Müftümüz Şükrü KABUKÇU,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

01-03-201901-03-201901-03-201901-03-201901-03-2019

 

 

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.