AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı UygulayıcıEğitimi Başladı...

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığıişbirliği ile başlatılan, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) Afyonkarahisar İlimizde de yürütülmeye başladı.
Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı UygulayıcıEğitimi Başladı...

 

Aydın Doğan Bilim Sanat Merkezi’nin konferans salonunda yapılan açılış törenine Vali Yardımcımız Erhan GÜNAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa DİNÇGEZ, Yeşilay Cemiyeti Afyonkarahisar Şube Başkanı Dr. Yusuf GÖKÇE ve Afyonkarahisar TBM İl Koordinatörü Tuğçe ÖZDEN ÇINAR katıldı.

TBM kapsamında, ülke genelinde rehber öğretmenlerden oluşan ve bağımlılık alanında formasyon kazandırılan "500 Formatör Eğitimci" ve bu formatörlerin eğitim vereceği yaklaşık "28000 Uygulayıcı Eğitimci" aracılığıyla toplam "20 Milyon Öğrenci"ye bağımlılıklarla  mücadele ile ilgili eğitim verilmesi hedeflenmektedir.

Afyonkarahisar da bu kapsamda farklı bağımlılık alanlarında formatör eğitimi almış 5 öğretmenimiz ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı çalışan 197 Rehber öğretmenimize “Uygulayıcı Eğitimi” verilmeye başlanmıştır. Eğitimler Afyonkarahisar Merkez, Sandıklı, Dinar, Şuhut ve Bolvadin ilçelerinde yürütülecek biçimde planlanmıştır. Her eğitim grubu 18 saat uygulayıcı eğitim programına dahil olacaktır.

Eğitimlerin bitiminden hemen sonra İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda eğitim gören yaklaşık 130 000 öğrencimize tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşama becerileri konularında yaş gruplarına göre eğitim verilecektir.

 

    

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.