AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BECYBERSAFE İsimli Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ ün koordinatörlüğünü üstlendiği ve Türkiye Ulusal Ajansıtarafından finanse edilen “Beat Cyberbullying; Embrace Safer Cyberspace” (Siber Zorbalık) isimli Erasmusplus KA2/Stratejik Ortaklık Projemizin açılıştoplantısı 02 Nisan 2015 Perşembe günü saat 09.00 da proje ortaklarımız olan; YEĞİTEK (Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü), Güney Kıbrıs, İtalya, Norveç, Portekiz, İspanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti birlikteliği ile Çakmak Otel’ de yapıldı.
BECYBERSAFE İsimli Projemizin Açılış Toplantısı Yapıldı.

 

İki yıl süreli ve 131.000.- avro bütçeli olan projemiz “BECYBERSAFE”; 12-19 yaş arası gençlerde sosyal medyanın dengeli kullanımı konusunda farkındalık yaratmak, internet ve diğer iletişim teknolojilerinin güvenli kullanımını teşvik ederek proje ortağımız olan ülkelerle birlikte okul-aile-toplum ortaklığı yoluyla siber zorbalığa karşı riskleri azaltacak ve güvenlik etkilerini artıracak çözümleri ortaya koymayı hedeflemektedir.

Afyonkarahisar Valisi Sayın hakan Yusuf GÜNER İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN, Ar-Ge Birimi Ekibi ve proje ortaklarımızı makamında kabul ederek proje hakkında detaylı bilgi almış ve 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü içerisinde KA2/ Stratejik Ortaklık alanında projesi kabul edilen tek il olmamızdan ötürü tebrik ederek başarılarımızın devamını diledi.

Merkez Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ne ziyarette bulunan proje ortaklarımız okullarımızın atölyelerini ilgiyle incelediler. Ziyaretlerin ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN açılış toplantısı etkinlikleri sonunda projemiz ortaklarını makamında kabul ederek katılım sertifikalarını takdim etmiş ve KA2  alanında ilk kez uygulamaya konacak “BECYBERSAFE” (Siber Zorbalık) in hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm ortaklarımıza başarılar dilemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.