AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Benim İçin Önemlisin” Adlı Projemizi Hayata Geçiriyoruz...

     Afyonkarahisar Valiliği Koordinasyonunda EDES 2015 (Engelliler Destek programı) kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen ve  Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan “Benim İçin Önemlisin” isimli projemizin açılış toplantısı 24 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 10.30’da Anemon Otel’de yapıldı. 
“Benim İçin Önemlisin” Adlı Projemizi Hayata Geçiriyoruz...

     Proje açılışı ve basın  tanıtım toplantısına İlimiz Valisi Hakan Yusuf GÜNER, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi  Rektör  Vekili  İsa SAĞBAŞ,  İl Genel Meclisi Başkanı Salih SEL, İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İlimiz   kurum  yöneticileri, Millî  Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı, Millî Eğitim Şube Müdürlerimiz ve  okul müdürleri katıldılar.

      İl Millî  Eğitim  Müdürlüğümüze ait  tüm projelerin tanıtıldığı kısa bir video sunumunun ardından Millî Eğitim Müdürlüğümüz Proje Koordinatörü açıklamalarda bulundu. Müdürümüz Metin YALÇIN programda yaptığı konuşmada  , “Sayın  Valim, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı EDES kapsamındaki bu Projemiz  bizim de sizin de çok önemsediğiniz bir proje. Hepimiz engelli olmak için birer potansiyeliz. Biz engelli vatandaşlarımızla ilgili her şeyi çok önemsiyoruz. “Benim İçin Önemlisin” adlı   Projemizle 10 bine yakın kişiye eğitim verilecek, Proje sonunda  bu konuda güzel bir farkındalık oluşacağına canı gönülden inanıyorum.” dedi.

     Valimiz Hakan Yusuf GÜNER ise konuşmasında “ Sevdamız millete hizmet sevdasıdır, bunun için Projeli Yönetim Modeli ve Hedeflere Göre Yönetim Modeli belirledik. Millî Eğitim Müdürlüğümüzün de TÜBİTAK projeleri ve yerel projeler konusundaki çalışmalarını tebrik ediyorum. Bir farkındalık projesi olan “ Benim  İçin Önemlisin” projesinde de empati ele alınmış. Bu, bir bakıma irfan sahibi olma projesi olmuş. Projenin tüm katılımcılarını, özellikle Aile  Sosyal Politikalar Bakanlığını tebrik ediyorum. Desteklerinden dolayı tüm kurumlarımıza teşekkür ediyor ve Proje hayırlı olsun diyorum.”dedi.

      “ Benim İçin Önemlisin ” projesinin koordinatörü Ar-Ge görevlisi Göktül  AKPINAR  Proje hakkında bilgilendirme yaptı. Proje ile engellilik ve engelliler konusunda kamuoyunun bilinç düzeyinin artırılmasının ve  aynı zamanda engelli bireyler ile ailelerinin bilinçlendirilmesinin amaçlandığını belirtti.  Müdürlüğümüz AR-GE Biriminde kurulacak olan “UMUT MASASI”ndaki 0850’li özel  telefon  hattı ile ilimiz genelindeki engelli öğrenci velisi ve kamuda çalışan personelimiz ile destek almak isteyen tüm engelli vatandaşlarımıza mevzuat bilgilendirme hizmeti verileceğini, UMUT MASASI uygulamasının ilimizde  ilk kez yapılacak olan bir uygulama olduğunu söyledi.

 

     Açıklamaların ardından “Farkında mıyız?” adlı slayt sunumunun izlenmesinden sonra toplantı sona erdi.

25-02-201625-02-201625-02-201625-02-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.