AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Projesi Ödül Töreni Yapıldı…

Beyaz Bayrak Projesi Ödül Töreni Yapıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat KORKMAZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz FIRAT, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt ÇINAR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa KOÇAK ve Okul müdürlerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Destek Hizmetlerinin hazırladığı Beyaz Bayrak Projesi Ödül Töreni’ne katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  törende yaptığı konuşmada; “Bu törenin ilimize ve okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Beyaz Bayrak Ödülü dediğimiz bu süreç Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol ve taşra teşkilatları olarak Sağlık İl Müdürlüğümüzle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün birlikte  yürüttüğümüz projedir. Son yıllarda okullarımızda temizlik sebebiyle hiçbir sorun yaşamıyoruz. Bu noktada okul yöneticilerimizi ve ilçe yöneticilerimizi kutluyorum. Ödül alan tüm okullarımızın öğretmenlerini, yardımcı hizmetler personelini ve öğrencilerini de ayrıca tebrik ediyorum. Aldığınız bu bayraklar okullarınızda kalıcı olsun. Sadece direklerde değil gönüllerde de dalgalansın ki okullarımız bizlere yakışır temizlikte kalabilsin” dedi.

Eğitim kurumlarının, temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında 60 kritere göre değerlendirilen okul ve kurumlarımıza Beyaz Bayrakları, sertifika ve levhaları protokol üyelerince takdim edildi.

Proje kapsamında okulları denetleyen  Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Müdürü M. Vehbi GÖKTAŞ, Sağlık Alan Öğretmeni Gülay SÜTPINAR, İl Sağlık Müdürlüğü Teknisyenleri Kemalettin BULUN, Kenan DÜLGER, Habibe YANIK’a plaketlerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın vermesiyle tören sona erdi.

26-12-201826-12-201826-12-201826-12-201826-12-201826-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.