AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Kapsamında Düzenlenecek Okuma Yarışmasının Kitapları Törenle Dağıtıldı...

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Kapsamında Düzenlenecek Okuma Yarışmasının Kitapları Törenle Dağıtıldı...

Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi işbirliğinde dördüncüsü düzenlenecek "Bir Bilenle Bilge Nesil" Projesi Kitap Okuma Yarışması" için Afyonkarahisar Belediyesi tarafından temin edilen kitaplar, Afyon Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenle okul müdürlerimize dağıtıldı.

Afyon Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK,İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet TANIR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mevlüt ÇINAR, Musa DİNÇGEZ, Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz Ahmet Fevzi ÖZDEMİR, Hikmet TUNCER, Gürbüz BIDIK, Adem KARAKELLE, Mustafa GÜNAY, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN ve okul müdürlerimiz katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN; "Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube öncülüğünde, orta öğretim düzeyindeki öğrencilere, hem okuma hem de yazma kültürünü kazandırmak amacıyla düzenlenen "Bir Bilenle Bilge Nesil" Kitap Okuma Yarışması, bu yıl yine Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleriyle gerçekleşiyor. Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla 9 bin kitabın okullara dağıtıldığı yarışmaya katılmak isteyenler 14 Şubat Cuma gününe kadar başvuruda bulunabilecekken,18 Nisan Cumartesi günü sınav yapılacak. Her kategorinin birincilerine notebook, ikinci ve yine üçüncülerine tablet hediye edilecek. Ayrıca her kategori de ilk 40'a giren öğrencilere toplam 120 adet bisiklet hediye edilecek." dedi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN "Eğitim denilince akla gelen ilk şey okumaktır. Kitap okumak; çocuklarımızın okuma kültürünü kazanması, anlaması ve yorumlayabilmesi için olmazsa olmazların başında gelir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okumaya yönelik il merkezimiz ve ilçelerimizdeki tüm okullarımızda birçok proje yürütüyoruz. Bugün kitaplarını dağıtacağımız "Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi" Kitap Okuma Yarışması bizim kurumlar arası yürüttüğümüz en etkili projelerden birisi. Bu yıl dördüncüsünü yaptığımız projenin çıktıları bizlere ve öğrencilerimize dönüt olarak pozitif yansımakta. Okullarımızdaki kütüphanelerimiz projeyle yeni kitaplara kavuştuğu gibi belediyemizin finanse ettiği hediyelerle de öğrencilerimizin okuma iştahları artıyor. Eğitime destek veren herkesle ve sivil toplum örgütleriyle iyi niyetle ve öğrencilerimizin yararına olacak tüm projelerin içinde yer almaya çalışıyoruz. Projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Afyonkarahisar'da eğitimin kalitesini daha iyi noktalara taşımak için el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, ilimiz genelinde eğitim ve okuma adına bizzat yürüttükleri ve maddi destek vererek katıldıkları projeler hakkında bilgiler verdi.

Düzenlenen tören okul müdürlerimize kitapların dağıtılmasıyla sona erdi.

09-01-202009-01-202009-01-202009-01-202009-01-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.