AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ Bir Mektup, Bir Kitap, Bir Dost ” Projesi Kapsamında Paylaşılan Kitap Sayısı Çığ Gibi Büyüyor : 17.783 Kitap Paylaşıldı...

      Afyonkarahisar  Valiliğine  ait  ve  Sayın Başbakanımızın  Eşi  Dr. Sare DAVUTOĞLU Hanımefendi himayelerinde  İl Millî  Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından  yürütülmekte  olan  “ Bir Mektup, Bir Kitap, Bir Dost ” Projesi  kapsamında yapılan  çalışmalarımız  büyük  bir  hızla  devam  ediyor. 
“ Bir Mektup, Bir Kitap, Bir Dost ” Projesi Kapsamında  Paylaşılan  Kitap  Sayısı Çığ  Gibi Büyüyor : 17.783 Kitap Paylaşıldı...

    İlimiz  merkezinde  bulunan  okullardaki  öğrencilerimizin  kırsal  bölgelerdeki akranlarına, içine mektup koydukları bir kitap hediye ederek kampanya yapmak  suretiyle  topladıkları   kitaplarla   ilçe,kasaba ve köy okullarında  kütüphaneler  kurulması  ve  mevcut kütüphanelerin  zenginleştirilmesi  amacıyla, 2015-2016  eğitim  öğretim  yılında başlatılan  Projemiz  kapsamında  15 Aralık  2015  tarihi  itibariyle  17  ilçemize  bağlı  köy  okullarımıza  toplam 17.783  kitap  teslim  edilmiş  ve  okullarımızın  bazılarında  “Z Kütüphane”  oluşturulurken  bazılarında  ise  okulun  mevcut   kütüphanesine  katkı  sağlanmıştır.

   

 

    Projede hedeflenen  kırsal bölgelerdeki okullarda okuyan öğrenciler ile merkezdeki okullarda okuyan öğrenciler arasında bir gönül bağı oluşturulması, kütüphanesi olmayan okullarda kütüphane kurulması  veya  mevcut  kütüphanelerin  zenginleştirilmesi, öğrenciler arasında kitap okuma bilincinin yaygınlaştırılması, mektup  arkadaşlığı  başlatılarak, gençlerin mektup kültürüne sahip çıkmalarının teşvik edilmesi ve  kurumlar arası iş  birliğinin artırılması  gibi  konularda  memnuniyet  veren  gelişmeler  gözlemlenmiştir.

29-12-201529-12-201529-12-2015

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.