AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bölge Şampiyonu Kız Basketbol Takımımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ı Ziyaret Ederek Hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu Olduğunu Belirtti...

Bölge Şampiyonu Kız Basketbol Takımımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ı Ziyaret Ederek Hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu Olduğunu Belirtti...

Bölge Şampiyonu olan Afyonkarahisar Özel Limit Anadolu Lisesi Kız Basketbol Takımı öğrencilerimiz, Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK, Okul Müdürü Murat İNCİRKUŞ ve Antrenör İbrahim KESKİN eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 'ı makamında ziyaret ederek Türkiye sıralamasında ilk on altı takım arasına girdikleri başarı hikayelerini anlattılar.

Okul Müdürü Murat İNCİRKUŞ ve Antrenör İbrahim KESKİN sohbetleri sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a okullarında kız basketbol takımının kuruluş aşamalarını anlatarak; " Takımımız geçen yıl kuruluşunun ilk yılında genç kızlar B kategorisinde il şampiyonu oldu. Bu yıl ise genç kızlar A kategorisinde yine Afyonkarahisar birincisi olup ilimizi Bölge Şampiyonası'nda temsil etti. Bölgede de bütün rakiplerini yenerek Bölge Şampiyonu olan kızlarımız Mart ayında Karaman'da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'nda ilimizi temsil edecekler. Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu" dedi.

Ziyaretleri nedeniyle konuklarına teşekkür ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Başarı için ilk şart hedef belirlemektir. Belirlenen hedefe ulaşmak için de yoğun ve disiplinli bir çalışma gerekir. Başarı hikayenizin yaz aylarında tatilinizden fedakarlık ederek yoğun bir çalışma ile başlaması hedefinizin büyüklüğünü gösterir. Okullarımızın açılmasıyla beraber haftada 4 gün olmak üzere antrenmanlara devam etmeniz tabi bu arada derslerinizi de aksatmamanız sizlere il ve bölge şampiyonlukları getirdi. İlimizin adını Türkiye sıralamasında ilk on altı takım arasına yazdırarak bizleri gururlandırdınız. Okul idaremize, antrenörümüze ve destek olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye Şampiyonası'nda öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini takım oyunuyla birleştirerek başarı göstereceğine inanıyorum. Öğrencilerimizin özel yetenekleri ile bir adım öne çıkarak Milli Takıma çıkacak basamaklardan birine adım atma fırsatı bulabileceği şampiyonada hepinize başarılar diliyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Bölge Şampiyonu Kız Basketbol Takımımıza hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

02-03-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.