AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bölgemizin İlk ARGE Çalıştayı İlimizde Yapılıyor...

İl  Millî Eğitim  Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından organize edilen çalıştayın 14  Ocak 2016  Perşembe günü açılışı  yapıldı.
Bölgemizin İlk ARGE Çalıştayı İlimizde Yapılıyor...

     14-15 Ocak 2016 tarihlerinde 09.00 – 16.00 saatleri arasında  TR33 Bölgesi (Manisa, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar) illerinin  İl Millî  Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve ARGE Birimi  çalışanlarının  katılımıyla ilimizde  gerçekleştirilecek  olan  ve  Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından organize edilen çalıştayın 14  Ocak 2016  Perşembe günü açılışı  yapıldı.

    Bölgede  ilk kez İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen  çalıştayın  açılışına İl  Vali  yardımcısı  Erhan  GÜNAY, İl  Millî  Eğitim  Müdürü Metin  YALÇIN, Kütahya, Manisa ve  Uşak  İl  Millî Eğitim  Müdürleri, aynı  illerin Millî Eğitim  Şube  Müdürleri ile ARGE  Birimi  görevlileri, AB  Bakanlığı Ulusal Ajans  yetkilileri, Zafer  Kalkınma  Ajansı  yetkilileri, Millî  Eğitim  Müdürlüğümüz  ARGE Birimi  görevlileri ve ilimiz genelinde projesi kabul  edilerek  halen yürürlükte olan  okullarımızın  proje  koordinatörleri/temsilcileri  katıldılar.

    ARGE Birimi İl Koordinatörünün çalıştayın programı  ve Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Projeleri  hakkında  kısa bir  bilgilendirme  yapmasının  ardından Müdürümüz  Metin YALÇIN  açılış  konuşmasını yaptı. TR33  Bölgesi  illeri  olan Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa  ve  Uşak  illeri arasında  bir sinerji  oluşturmak  adına  böyle  bir  çalıştayın  organize  edildiğini, belki  de  böyle bir  çalışmanın  ülke genelinde ilk olduğunu belirtti. Çalıştaya  ev sahipliği  yapmaktan onur  duyduklarını söyleyerek bu  illerimizde  zaten ulusal ve yerel projeler  yapılmakta olduğunu bu  çalıştayla daha  güçlü  bir ses olarak   birlikte hareket etmenin daha verimli çalışmalar  ortaya çıkaracağını ifade  etti. İl Vali  Yardımcısı Erhan GÜNAY  da  konuşmasında ülkemizde son  yıllarda  proje üretme konusunda bir  ivme  yakalandığını ve   bu  konuda öğretmenlerden çok  destek  gördüklerini belirtti. Geçmiş  yıllarda  çok  özgün  projelerin  ortaya konduğunu söyleyerek  bu  çalıştayla da  iller  arasında beyin fırtınası  yapılmak suretiyle  çok  güzel  fikirlerin ortaya çıkacağına  inandığını  ifade  etti.

     Konuşmaların  ardından Zafer  Kalkınma  Ajansı yetkilisi  Ali  CEYHAN  Ajans  destekleri ve proje  değerlendirme kriterleri hakkında  bilgi  vererek desteklenmeye  hak kazanan projelerden örnekler  sundu. Ulusal  Ajans  yetkilileri  Rahime  KOCA  ve Melda  YILDIRIM  ALGAN ise Erasmus  Plus KA1 ve KA2 projeleri  ile ilgili  açıklamalarda bulunarak katılımcıların sorularını cevaplandırdılar. Çalıştayın öğleden  sonraki  bölümünde  ise TR33 Bölgesi ARGE Birimi  görevlileri ürettikleri proje ve çalışmaları birbirleriyle paylaşmak ve  projeler  konusunda edindikleri tecrübeleri birbirlerine aktarmak  üzere çalışmalarına devam ettiler.

 

    15  Ocak 2016  Cuma  günü  Stratejik  Planlama  Ekipleri  ve  Proje  Ekipleri  önce  ayrı  ayrı gruplar oluşturmak  suretiyle çalışmalar yapacak,   daha  sonra da bu  grup  çalışmalarında ortaya çıkan sonuçların tartışılması ve  paylaşımı  yapılacaktır.  2016 yılında ve önümüzdeki dönemlerde ortaklaşa yapılabilecek projelerin planlanması için çalışmalarda bulunulacaktır. Genel  değerlendirmelerin  ardından 15.30 itibariyle  çalıştay sona  erecektir.

15-01-201615-01-201615-01-2016

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.