AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü Anma Programı Yapıldı...

Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü Anma Programı Yapıldı...

18 Mart Şehitler Günü Anma etkinlikleri kapsamında Rehberlik Araştırma Merkezinde, Osmangazi Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ´Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü Anma Programı gerçekleştirildi.

Programa Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Ali Özkaya ve Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, kurum müdürleri, şehit yakınları ve Gazilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan,  Program devlet büyüklerinden gelen mesajların okunmasının ardından Osmangazi Anadolu Lisesi Müdürü Selami SALTIK günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra Garnizon Komutanlığında vatani görevini yapan Mehmetçiklerimizden Mehmet YAMAN’ın “Çanakkale” şiirini okumasının ardından Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı günün anlamı ile ilgili bir konuşma yaptı.

“Bir Yolcuya” isimli şiirinin okul öğrencilerinden Sahra ÇÖYGÜN tarafından okunmasından sonra Garnizon Komutanlığında görevli İkm. Bnb. Özgür CERİDHAN tarafından Çanakkale Zaferinin askeri yönü anlatıldı. Yine okul öğrencilerinden Gamze Nur DEMİR tarafından okunan ‘Ben Bir Şehit ’im isimli şiir salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

Programın son bölümünde Osmangazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan koronun oratoryo ve tiyatro gösterisi izleyicilerce beğeni topladı. Tören şehit yakını tarafından Vali Mustafa TUTULMAZ’a Türk Bayrağı sunulmasıyla sona erdi.

20-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.