AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çemberimde Gül Oya Sergisi Açıldı...

Çemberimde Gül Oya Sergisi Açıldı.
Çemberimde Gül Oya Sergisi Açıldı...

             Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan "e-Twinning Projesi" kapsamında kaybolmaya yüz tutan kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla 81 ilden el işleri, mani ve türkülerin yazıldığı levhalar, yöresel yemek tarifleri ile işlemelerden oluşan sergi, Afyonkarahisar İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törenle açıldı.

                 Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Musa DİNÇGEZ, Mevlüt ÇINAR, Şube Müdürlerimiz Mustafa KOÇAK, Mustafa AKÇİL, Hikmet TUNCER ,Okul Müdürü Ömer DOĞAN, okul öğretmenlerimiz, velilerimiz ve kıymetli öğrencilerimiz katıldı.

                 81 ilin motiflerinin sergilendiği projenin açılış töreninde İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama sınıfının hazırladığı halk oyunları gösterisi ve anasınıfı öğrencilerinin sunduğu horon gösterisi büyük beğeni topladı. Program daha sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Halk Müziği Bölümü öğrencilerinin seslendirdiği türküler ile devam etti. Kurdelenin kesilmesinin ardından sergi misafirlerce büyük bir ilgiyle gezildi.

 

                    İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  açılış gününün ertesinde sergiyi gezerek anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program sonlandırıldı. 

20-04-201720-04-201720-04-201720-04-2017

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.