AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmenlerin Eğitimi Semineri Başladı...

22 Şubat 2016  Pazartesi günü saat  9.00’da  Rehberlik  Araştırma Merkezi  salonunda “ Danışman Öğretmenlerin  Eğitimi  Semineri” nin  açılışı  yapıldı.
Danışman Öğretmenlerin Eğitimi Semineri Başladı...

      22-23  Şubat 2016  tarihinde 1. grup  ve 25-26  Şubat 2016 tarihinde 2. grup olmak üzere  düzenlenen  seminerin  açılışına  İnsan  Kaynakları Genel Müdürlüğü Özlük ve Kadro Daire Başkanı  Ömer İNAN ve İl  Millî  Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN ’ın  yanı sıra  ilimiz emrine  atanan  aday  öğretmenlere  danışmanlık  yapacak  öğretmenler  katıldılar. 

      Saygı  duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşması  yapan Müdürümüz Metin YALÇIN, “Böyle  bir  uygulama  ilk  kez  yapıldığı  için  hepiniz merak içindesiniz. Malumunuz eğitim ülkeler için, milletler için en önemli  unsurdur. Bu da etkili eğitimin nasıl yapılacağı   ile  ilgili  yeni  bir  çalışmadır. İnsanı eğitmek ancak nitelikli  öğretmen yetiştirmekle olur. Öğrenci eğitiminde temel öge öğretmendir.  Öğretmen ve  öğrenci  arasında manevi bir etkileşim vardır.  Bu nedenle bütün teknolojik  gelişmelere  rağmen öğretmen öneminden hiçbir  şey kaybetmez. Bu açıdan öğrencinin  her zaman öğretmene ihtiyacı vardır.  Biliyorsunuz  bu yıl Şubat’ta atanan 30 bin öğretmen için yeni bir adaylık eğitimi süreci belirlendi. Aday  öğretmenlerimiz danışman öğretmen nezaretinde uygulama yapacaklar. Sizler de Bakanlık  tarafından  belirlenen kriterler  kapsamında  görevlendirildiniz.  İlimizde 300’e yakın danışman öğretmen  görevlendirildi. 252 aday öğretmen  ilimizi  tercih etmiş ama bu sayı artabilir  veya eksilebilir. İnşaallah bu aday öğretmenlere  sizler rehberlik yapacaksınız.  Sizlerle  paylaşmak istediğim meşhur bir söz var arkadaşlar. “İnsan, İnsan gölgesinde yetişir.” Bu  felsefeyle ve bu hedefle yola çıktık. Bu aday öğretmenlerimizin sizden  aldıkları  tecrübelerle ideal bir öğretmen hazırbulunuşluğu ile derslere  girmelerini  bekliyoruz. Usta-çırak ilişkisine göre kâl  dili ile değil de hâl  dili  ile örnek  olmak  suretiyle mutlaka sizden bir şeyler alacakları  inancındayım.” dedi.

       İnsan  Kaynakları Genel Müdürlüğü Özlük ve Kadro Daire Başkanı  Ömer İNAN ise konuşmasında  “Geleceğimizin ve  zihinlerin  mimarı  sizlersiniz  kıymetli  öğretmen arkadaşlarım.  Biz öğretmenliği, öğrenci ile iletişimi, okul ile iletişimi, okul dışı iletişimi el yordamıyla  öğrendik. Bakanlığımız bu hususta yeni bir süreç başlattı. Aday öğretmenlere her şeyden önce model olacağız. Teorik  bilgi  birikimleri var elbette  ama öğretmenliği  sizlerle tecrübe edecekler. Size verilen aday öğretmenlere öyle bir meslek aşkı verin ki her eğitim öğretim yılına heyecanla şevkle başlasınlar. Buradaki eğitimlerin hayırlı olmasını ve verimli geçmesini temenni ediyorum.” dedi ve meslek hayatında yaşadığı  bazı  anekdotları katılımcılarla  paylaştı.

 

      Açılış  konuşmalarının  ardından 16.10’a kadar sürecek olan  danışman  öğretmenlerin eğitimi  seminerine  devam  edildi.

22-02-201622-02-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.