AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Disleksi Farkındalık Eğitimi...

Millî  Eğitim  Müdürlüğümüz tarafından  hazırlanarak Zafer  Kalkınma  Ajansı destek  programı kapsamında  fonlanan “ Disleksi Farkındalık Eğitimi” adlı projemizin açılışı  yapıldı.
Disleksi Farkındalık Eğitimi...

   29 Şubat  2016 Pazartesi günü saat 9.00’da İbrahim  Evren Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi  konferans salonunda   yapılan açılış  programına  Millî  Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İbrahim Evren  Meslekî  ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Meral YILMAZ, Müdürlüğümüz ARGE görevlileri  Bahri TURUNÇ,  Nursefa KARA, Gökben BAŞ, projenin eğitim görevlisi Ayşegül Arsoy Ortaokulu Rehber Öğretmeni Nihat İNAN ve “Disleksi Farkındalık Eğitimi” alacak olan 40  öğretmenimiz  katıldı.

    Açılış programında  konuşma yapan  Müdürümüz, “ Değerli arkadaşlar, ilk kez 1881  yılında tanımlanan ve literatürde yer alan “ disleksi” ülkemizde yeni yeni duymaya başladığımız bir kavram. Bu konudaki  çalışmalar her yıl hız kazanıyor. Eskiden özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar yeterli ilgi görmezdi  ve  ailelerce evde tutulurdu. Bugün artık  bu algı değişti. Bu da toplumumuzun birer ferdi olan  çocuklarımız için sevindirici bir gelişme. Günümüzde  özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımıza yönelik  pek çok girişim var. Bu çalışma da Müdürlüğümüz ARGE  birimince hazırlanan ve  Zafer Kalkınma Ajansınca  finanse edilen bir programdır. İlimizde farkına varamadığımız disleksi öğrencilerimiz  varsa siz değerli öğretmenlerimiz  aracılığıyla onlara ulaşmak ve onlar için gerekeni yapmak adına bu projemizin  çok katkı sağlayacağına canı  gönülden inanıyorum. Aileler ve toplumumuz için  hayırlı  olmasını  diliyor ve  emeği  geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

    Proje sorumlusu  Nursefa  KARA, 29 Şubat- 4 Mart 2016 tarihleri arasında  İbrahim  Evren  Meslekî  ve Teknik  Anadolu Lisesinde günde 6 saat olmak üzere  toplam  30 saat  yapılacak olan eğitim  programıyla, eğitime katılan öğretmenlerimizin disleksi hakkında bilgilenerek okullarındaki disleksi çocukları  tanımalarının ve  onlara  yaklaşma  yöntemlerini  öğrenmelerinin hedeflendiğini  belirtti.

 

    Açılış programının ardından Rehber Öğretmen Nihat İNAN tarafından verilecek olan “ Disleksi Farkındalık Eğitimi”  programına sınıfta devam edildi.

01-03-201601-03-201601-03-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.